Ak pôjde všetko podľa plánov, tak ministerka spravodlivosti sa pokúsi dostať pod čepiec až na tretíkrát. A nie z vlastnej svojvôle či právnického vrtochu. Tí, ktorí si mysleli, že Mária Kolíková pred oltárom stála už dávno, keďže jej cítenie je silne rodinne založené a má doma dve deti, tak budú prekvapení.

Šéfka rezortu, ktorá si vyhŕňa rukávy pred očakávanou veľkou reformou justície, aby sa každý domohol svojho práva, je stále slobodná. I keď treba jedným dychom dodať – aj šťastne zadaná.

Prečo teda ešte nikdy nepocítila, aké je to byť obletovanou nevestou, ktorej patrí veľký deň D? Nuž, vysvetlenie je bolestivé a jatrí rany…

Priznala sa

Kolíková o svojom súkromí veľa slov neutratí, ale v pohnutom čase, keď sa s partajou pobrala zo strany Za ľudí, aby podporila poslanecký klub spriaznenej Slobody a Solidarity, to na ňu akosi doľahlo. Vyprovokovali ju k tomu úvahy, že je liberálka, aj keď zastávala post vo viac-menej konzervatívnej strane. Akoby to bola nejaká nadávka...

„Rodina je pre mňa základ pre spoločnosť a tu by som povedala, že som veľmi silne konzervatívna,“ uviedla v relácii Téma dňa v televízii TA3. Bez toho, aby jej moderátor Pavol Bielik nejakou vyzvedajúcou otázkou ďalej rozviazal jazyk, ona sama pridala aj detaily, o ktorých doteraz tušil len úzky okruh ministerkiných spolupracovníkov a rodiny.

„Napriek tomu nie som vydatá a povedali by ste, že som liberálka, ale potom by som vám povedala svoj príbeh, že som dvakrát pripravovala svadbu,“ šokovala svojou otvorenosťou.

Mária Kolíková si uctila výročie SNP spolu so svojou rodinou - partnerom, deťmi a mamou.
Zdroj: Facebook - Mária Kolíková

Bolestivé rany

Čo sa teda stalo a zabránilo Márii Kolíkovej nechať si navliecť manželský prsteň na prst? Tu už zosmutnela a vyliala si srdce.

„Prvýkrát mi zomrel veľmi blízky človek, ktorý mal byť svedkom. Druhýkrát mi zomrel otec. Jednoducho tá svadba bola pripravovaná a nakoniec bola zrušená, pretože pre mňa to boli dôležité momenty, pre ktoré som to nevedela spojiť možno s tým iným príbehom,“ uľavila si zo svojej boľavej minulosti.

Na ďalšie otázky Šarmu vzhľadom na ich citlivosť sa Kolíková napokon rozhodla neodpovedať. No jednoznačne platí, že blízky svedok, ale najmä jej milovaný otec jednoducho pri takejto dôležitej udalosti nemohli chýbať a súčasná ministerka tvrdú ranu po ich strate musela vo svojom vnútri najskôr spracovať.

Až následne by mohli prísť do úvahy myšlienky, či do tretice bude skutočne všetko dobré a svadobné zvony rodáčke z Dunajskej Stredy nakoniec budú biť.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.