Pavlína Matovičová vyvolala exkluzívnym rozhovorom pre časopis Šarm poriadny rozruch. Manželka slovenského financmajstra sa rozrečnila na rôzne témy, nevynímajúc háklivú tému gayov, tradičnej rodiny, ale svoj odkaz od nej si mohla prečítať aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Matovičová odpovediach prízvukovala, že hlave štátu chce poradiť v dobrom a z jej strany nejde o žiadny útok. Slovami o tom, že žena by sa nemala miešať do všetkého však spôsobila reakcie naprieč celým spektrom spoločnosti. Nahnevala nimi súčasné i bývalé političky.

Kým Igor Matovič svoju manželku Pavlínu opakovane pochválil, ostatne vo štvrtkovej relácii Na hrane v televízii JOJ, ostatní to vidia presne naopak. "Len povedala, čo si myslí a obdivujem ju za odvahu," odkázal minister.

Šarm kontaktoval aj Matovičovú. Tá podľa vlastných slov zachytila rôzne komentáre najmä v deň publikovania rozhovoru, a teda v utorok. Vraj riešila jeden príspevok v istom online denníku, no po spŕške odkazov sa rozhodla pre rázny krok. "Poskytnem svoje stanovisko," znela odpoveď Pavlíny, ktorá sa tak chystá vysvetliť svoje myšlienky. Podľa všetkého sa čoskoro ujde aj zopár slov svojim hejterom.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.