Žijú spolu viac ako dvadsať rokov a majú dcéry Kláru (10) a Rebeku (14). Budúci premiér a úspešná podnikateľka sa pripravujú na obrovskú zmenu vo svojom živote. A nesúvisí to s tým, že sa dvojica plánuje presťahovať zo sídliskového štvorizbáku do nového vysnívaného domu s bazénom na juhu Trnavy.

Igorovi Matovičovi vymenuje prezidentka Zuzana Čaputová vládu v sobotu 21.marca 2020. Počas nedávnej volebnej noci, keď jeho hnutie OĽaNO zvalcovalo politických súperov, si však vypočul jasný apel manželky Pavlíny. Sympatická východniarka, ktorá pochádza zo šiestich detí, mu priamo na pódiu oznámila, že aj ako predseda novej vlády si má nájsť pre rodinu aspoň jeden víkend do mesiaca. Od politiky ho však ani v krušných časoch nikdy neodhovárala.

Obyčajná žena 

Matovičovci sa snažili zladiť spoločne strávený čas už predtým. Pavlína je obyčajná žena, to znamená šikovná a v dnešnej dobe vyťažená dáma, ktorá sa už niekoľko rokov stará o celkový chod ich domácnosti. V roku 2006, pred vstupom do politiky, na ňu Igor prepísal celý majetok. Manželia pred tromi rokmi napokon predali svoj miliónový biznis so sieťou inzertných novín. Ako nám vysvetlili, urobili to preto, lebo im podľa vlastných slov išli po krku kontroly či elitní policajti. Nič im nenašli, keďže, ako sami hovoria, vždy podnikali poctivo.

Matovičová vlastní päť budov v Trnave, ktoré získala dražbou, a tie potrebujú nutnú rekonštrukciu. Budúca pani premiérová hovorí o sebe, že je obyčajná žena, a skôr sa vidí v ústraní. Uživila by sa zrejme aj ako veštkyňa, pretože manželovi vo voľbách predpovedala 24,7 %. Takmer sa trafila. Kto v skutočnosti je Pavlína Matovičová? Časopis Šarm to zisťoval priamo od nej.

Rozhovor s P. Matovičovou pokračuje na nasledujúcej strane.