Ako píše redakcia ŽIVOT manželský pár Magda Vášáryová a Milan Lasica žili približne dva­dsať rokov v bratislavskom Starom Meste. Ich spoločný domov s rozlohou približne 200 štvorcových metrov bol však pre vdovu zbytočný, a tak ho ponúkla na predaj.

„Realitná kancelária ponúka na predaj unikátny veľkometrážny päťizbový byt v tehlovom bytovom dome z 30. rokov na ulici Dostojevského rad. Byt zaberá celé poschodie bytového domu. Interiér prešiel v rokoch 2005 a 2010 kompletnou renováciou vrátane výmeny rozvodov. Ide o reprezentatívny staromestský byt so stropmi vysokými 3,2 metra,“ znela časť inzerátu na stránke realitnej kancelárie.

Majiteľka ho vtedy plánovala predať za sumu 950-tisíc eur, čo mnohých prekvapilo. Aj skúsený realitný maklér, ktorý nechcel byť menovaný, pre denník Plus jeden deň v tom čase zhodnotil, že cena za priestorovo veľkorysú nehnuteľnosť je privysoká. „Ulica Dostojevského rad je dosť hlučná, takže predať to nebude ľahké a pri takej metráži cirka 200 štvorcových metrov pýtať 4 709 eur za štvorcový meter je možno len snom. Bratislavské historické centrum sa vždy bralo a bude sa brať ako dobrá investícia, aj keď v tomto prípade je tá cena až príliš vysoká,“ uviedol.

FOTO luxusného bytu nájdete v galérii

Premena na múzeum? ›››