Politici sa priblížili opäť raz ľudu, ktorý je vďaka nezmyselným mocenským bojom a hrozivej inflácii v neistote, či bude mať čo jesť, či v zime nepomrzne a či bude ho mať kto ošetriť, ak ochorie.

Prvého septembra sa na námestí SNP v Banskej Bystrici zamiešali politici medzi stovky milovníkov folklóru, ktorí sa tam zišli z celého Slovenska. Oslavoval sa nielen Deň ústavy, ale aj Slovenský deň kroja.

Medzi účinkujúcimi boli folkloristi zo všetkých kútov krajiny. Svoju polievočku si prišiel prihriať aj šéf parlamentu Boris Kollár.

Líder Sme rodina sa neprišiel do Banskej Bystrice iba kochať krojmi a ľudovým spevom Chcel tiež zapadnúť a tak oblek a kravatu vymenil sa niečo ľudovejšie. Spolu s poslankyňou a matkou jeho dcéry Ester, Petrou Krištúfkovou, sa obliekli do krojov a všetci sa tam aj povyzvŕtali na ľudovú nôtu.

Ako by to ale bolo, keby sa takej tradície vo svojom rodnom meste nezúčastnil aj expremiér a líder Hlasu Peter Pellegrini. Aj on sa navliekol do kroja a rozdával úsmevy potenciálnym voličom. "Moja vláda robila prostredníctvom ministerstva kultúry všetko preto, aby sme slovenský folkór podporili. Prostredníctvom výzvy, vo výške 3 milióny eur si folklórne súbory mohli zabezpečiť kroje a všetko potrebné k tomu, aby našu kultúru mohli šíriť ďalej," pochválil sa na sociálnej sieti.

Krojovaná prišla aj bývalá ministerka vnútra a podpredsedníčka Hlasu Denisa Saková. "Ako rodáčka z Nitry som mala oblečený nádherný kroj z Nitry - Drážovce,“ prezradila na sociálnej sieti.

POZRITE SI VO FOTOGALÉRII, AKO SA POLITICI PREDVIEDLI PRED VOLIČMI.