Po dlhšom čase zasa na Slovensku. Okrem najbližšej rodiny tu však nemá veľa kontaktov a za svoj domov už považuje Prahu. Tam žije od devätnástich rokov a našla v nej aj lásku svojho života. Jej vzťah so ženatým 61-ročným skladateľom Ondřejom Soukupom je pre niektorých nepochopiteľný. Súcitia s ňou a želali by jej svadbu v bielych šatách. Aj rok po narodení ich spoločnej dcérky Rebeky je stav rovnaký – Soukupovou zákonitou manželkou ostáva textárka Gábina Osvaldová, s ktorou ho spájajú úspešné muzikály, syn František a určite aj majetky.

Lucia necháva rozhodnutie o budúcnosti na ňom, sama je vraj spokojná. „Nikdy mi to neprekážalo. Veci ako svadba nie sú pre Ondřeja podstatné, skôr sa z nich vysmieva. Neviem, akým omylom sa v minulosti oženil, asi to bola len recesia,“ myslí si Lucia. Pre ňu je vraj dôležité niečo celkom iné. „Mám partnera, ktorý so mnou žije, všetko so mnou prežíva, trávime spolu čas, chodíme na dovolenky. Sme šťastní. Samozrejme, keď som bola malá, predstavovala som si seba ako nevestu. Dnes, v tridsiatich šiestich rokoch, by sa mi to však už zdalo smiešne. A pred rokmi som vážnu známosť nemala. Sama som vtedy nevedela, kto som.“

Lucia Šoralová: Žije 10 rokov v manželskom trojuholníku

Gábina nie je kamarátka

Lucia si vzťah s porotcom Česko Slovenskej SuperStar nevie vynachváliť. Rada hovorí o tom, že generačný problém síce majú, ale opačný. Zatiaľ čo on je otvorený novým veciam, ona je konzervatívna a na zmeny si ťažko zvyká. „Niektoré veci si príliš pripúšťam. Ondřej je z tých, čo majú nad všetkým nadhľad a rieši problémy bez toho, aby sa ho dotkli. Navzájom sa takto dopĺňame.“ Aj starostlivosť o dcérku majú podelenú. Ona je s ňou cez deň, keď je on v štúdiu. Keď Lucia koncertuje, vedenie domácnosti preberá partner.

V prípade núdze je tu ešte spoľahlivá opatrovateľka. „Nie, Gábina malú nestráži,“ reaguje Lucia na vetu, ktorá vyšla v nejakom českom plátku. O bývalej svojho partnera sa príliš vyjadrovať nechce. Vraj nie je dôvod. „V kontakte sme len pracovne, aj to veľmi málo, ale správame sa k sebe slušne. Kamarátky z nás však nebudú a žiadne spoločné rodinné obedy spolu nemávame.“

V prvom rade mama

Kučeravej speváčke rola maminy veľmi pristane. Rebeke by rada dopriala aj bračeka alebo sestričku, ale zatiaľ váha. „Muselo by to byť veľmi rýchlo, kým si nezvyknem na znovunadobudnutú slobodu. Rada by som sa už aj naplno vrátila do práce.“ Koniec koncov, Rebeka už súrodenca má, aj keď nevlastného a oveľa staršieho. Zakladateľ skupiny Nightwork František Soukup však o ňu príliš nejaví záujem. „Videl ju asi trikrát. Je jediný z Ondřejovej rodiny, s kým mám naozaj nulový vzťah. Je to klasický posmievačik, sarkastický a ironický, a keď chce, vie veľmi ublížiť,“ vysvetľuje partnerka jeho otca.

Malá Rebeka je však dôkazom toho, že jej rodičia to spolu myslia smrteľne vážne. Odkedy sa narodila, slovné spojenie Soukupova milenka sa objavuje v tlači čoraz zriedkavejšie. „Myslím, že to pochopil už aj český bulvár a po rokoch ma konečne začali nazývať partnerka,“ dodáva Lucia. O popularitu tohto typu však nestojí. Bola by radšej, keby sa písalo len o jej hudbe.

Foto: Júlia Šimáková

Žiadna tlačenka

Zvlášť, keď má posledné tri roky veľmi tvorivé obdobie, ktoré vyvrcholilo jej novým šansónovým albumom. Zožal veľmi priaznivé kritiky. Jedna z nich dokonca priamo napísala, že Šoralová vystúpila z tieňa Lucie Bílej, ku ktorej útlu speváčku často prirovnávajú. Z úspechu sa veľmi teší, ale koncertuje zatiaľ s mierou. Teraz je v prvom rade mama, až potom speváčka. A čo ďalšie pracovné plány? Tie sú prepojené s dvojicou Soukup – Osvaldová a s ich muzikálom Mauglí, v ktorom by chcela účinkovať. Na protekciu však rovno môže zabudnúť.

„Mám nezávideniahodnú pozíciu. Ondřej je len jeden z tvorcov a nepovie na moju obranu nikdy ani pol slova, Gábina je predsa len jeho bývalá žena a stále zákonitá manželka a rozhodujúce slovo majú aj tak režiséri, ktorí sú z činohry a budú hľadať hlavne hercov. Keď sa tak nad tým zamyslím, tak by som to mala rovno vzdať,“ dodáva. Určite však chce natočiť klipy k dvom skladbám a o to sa zase nepostará nik iný ako Gábinin mladší partner Mirek Mirčev. Svet je malý!