O tom, že šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková má po svojom boku stále chlapa, sa šepká s neistým tónom. Dôvodom môže byť, že liberálna ministerka sa s láskou jej života pred očami verejnosti veľmi neukazuje.

Nečudo, že mnohí tohto pána zaradili do sekcie, do akej spadajú tzv. Columbove ženy, o ktorých existencii sa síce čosi vie, ale nikto ich nevidel. Šarm sa úspešne pustil po stopách muža, ktorý má doma známu krotiteľku paragrafov.

Paradox u Remišovej

Začali by sme menom ministerkinho partnera. Roman Havlíček, s ktorým má Mária Kolíková dve dcéry, nelezie svojej partnerke do kapusty. Študoval totiž na Drevárskej fakulte Vysokej školy lesníckej a drevárskej vo Zvolene a neskôr na Fakulte ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene.

Roman Havlíček napínal svaly pri záchrane technických a kultúrnych pamiatok a zamiešal sa aj do známeho regionálneho sporu okolo vysídlenia ľudí pri rieke Slatinka na strednom Slovensku. Založil združenie a koordinoval kampaň Zachráňme Slatinku. Projekt výstavby vodného diela sa ani po vyše polstoročí nezrealizoval a podiel na tom má aj Kolíkovej džentlmen.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.