Je obrovská irónia, že s ťažkou chorobou zápasí práve Aneta Parišková. Obľúbená jojkárska hviezda skončila na onkohematológii, a to paradoxne len pred pár týždňami bola darovať krv.

Moderátorka, ktorej diagnostikovali primárny mediastinálny lymfóm, je totiž odhodlaná ambasádorka tejto dobročinnej aktivity. “Darovanie krvi je pre mňa symbolom pomoci ľuďom, čo patrí k mojej životnej filozofii,” priznala Aneta v jednom z dávnejších rozhovorov. 

Na vlastnej koži

Parišková sa prvýkrát postavila za Národnú transfúznu službu a slovenský Červený kríž pred šiestimi rokmi a odvtedy natiahla pažu s prichystanou žilou už nespočetne veľakrát.

Bohužiaľ, teraz je to krehko pôsobiaca blondínka, ktorá bude potrebovať túto životne dôležitú tekutinu. Aneta sa o tom mala podľa našich informácií zmieniť aj svojmu okoliu. 

Podávanie červených krviniek a doštičiek je totiž efektívna náhrada zníženého množstva krviniek, ktoré ju môže trápiť. A keďže trojnásobná mama má za sebou prvé kolo silnej chemoterapie, tak každá pomoc sa počíta.

Spravodajkyňa skrátka nemala tušenia, že keď robila medzi národom osvetu, aby ľudia navštívili najbližšiu transfúznu službu, tak to sama raz ocení. A to je ešte aj ambasádorkou projektu Moja krvná skupina.

Je smutné, že to statočná pacientka pocítila na vlastnej koži na spomínanej Klinike onkohematológie Národného onkologického ústavu v Bratislave.

Aj Miro

Parišková sa momentálne zotavuje v domácom prostredí. Do trojizbového bytu v Ružinove, ktorý spoluvlastní s manželom Miroslavom Polakovičom, sa zaiste veľmi tešila. Okrem opory v podobe jej muža ju tam čakali aj vrúcne objatia synov Danielka, Nathanka a Gabrielka, ktorí ju počas hospitalizácie na onkológii chodili podporovať pod okná ústavu.

Pre prísne protiepidemiologické opatrenia ich k drahej mame nepustili, a tak jej mohli zakývať a sledovať ju len ďalekohľadom. Polakovič sa o ne po nedávnom komplikovanom návrate z Ameriky zodpovedne staral a je evidentné, že vysoká dávka empatie mu nikdy nechýbala. A to ani smerom k cudzím, prevažne chorým osobám...

Pokračovanie na nasledujúcej strane.