Bol to poriadny šok, keď sa pred tromi rokmi objavili informácie, že ženatý herec a zabávač Sväťo Malachovský podvádza svoju manželku Ľubicu Čekovskú (44) s mladšou kolegyňou Petrou, vtedy ešte Molnárovou. Bohužiaľ, všetko sa potvrdilo a Sväťo si zbalil pomyselný batôžtek so svojimi vecami a  sympatickú hudobnú skladateľku opustil.

S exmanželkou Ľubicou Čekovskou vychádza Sväťo dobre aj po rozvode. Pokope, aj so synom Teom, sa naposledy všetci stretli na svadbe hercovej netere.
Zdroj: Archív

Dvojica sa rozviedla inteligentne a v pokoji. Náročné obdobie dokonca konzultovali s detskou psychologičkou, aby sa ich umieračik lásky čo najmenej dotkol spoločného syna Tea. „Keď sme sa lúčili, psychologička nám povedala, že sme ukážkový príklad toho, ako to môže fungovať. Nikdy by som nepovedal na Ľubicu krivé slovo. Verím, že z pohľadu Ľubice to možno bolo ťažšie, ale vždy je to o dvoch ľuďoch, obaja sme urobili chyby,“ povedal herec svojho času Šarmu s tým, že ostali kamarátmi a vychádzajú si v ústrety. Zvládli to teda bravúrne, no krivda minulosti, ktorú Malachovský spôsobil Čekovskej, ho dobehla skôr, ako sa očakávalo...

Najprv radosť, potom slzy

Herec sa bránil tvrdeniam, že by Petra rozbila jeho rodinu. „Petra nie je dôvodom, že už nie sme spolu. Vždy som bol korektný a morálny. Dospeli sme s Ľubicou do bodu, keď som povedal, že toto už nezvládneme, poďme od seba, bude to tak lepšie,“ povedal pred dvoma rokmi Šarmu.

Ak krízu neprekonajú, tento pohľad už bude navždy minulosťou.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Po uzavretí kapitoly života s Ľubicou Čekovskou sa naplno vrhol do budovania svojej novej rodiny s ženou mladšou o štrnásť rokov. Petra bola vždy známa svojou dominantnejšou povahou, a preto nebolo prekvapením, že svoje nové hniezdočko lásky si vybudovali v blízkosti paneláka, kde žije herečkina dvojička Lucia a takisto aj ich mama. Rodinný dom neďaleko Bratislavy si zariadila podľa svojich predstáv a okrem Malachovského syna Tea ho postupne naplnili smiechom aj ich dve spoločné deti.

Lenže, ako sa zvykne hovoriť, nič netrvá večne, ani láska k jednej slečne. A to sa potvrdilo aj v prípade Sväťa a jeho mladšej manželky Petry, s ktorou sa oženil minulý rok v lete a len pred tromi mesiacmi priviedla na svet druhého syna.

Hoci sa Petra o svojej láske vyjadrovala len v superlatívoch, zdá sa, že posledné obdobie až také ideálne nebolo. „Hľadali sme sa dlho a je to úžasné. Som najšťastnejšia. Stále platí, že by mi Sväťko zniesol aj modré z neba, keby som si o to požiadala. Dáva mi stále rovnako veľa lásky,“ chválila herca v čase jej prvého tehotenstva pred dvomi rokmi.