Desí manželku

Vaculíkovou láskou však nie sú len ručiace mašiny bez bŕzd. Jeho prioritou je aj sympatická rodina, ktorú si pred rokmi založil s herečkou Kristínou Vaculík Turjanovou. Manželia spolu vychovávajú dvoch synov Maxima (4) a Marka (6), ktorí vo svojom úspešnom tatovi vidia veľký vzor.

Už menej nadšenia, z pochopiteľných dôvodov, by sme hľadali u Martinovej ženy, ktorá musí tŕpnuť strachom pri každej zmienke o ďalších pretekoch.

Napriek tomu, že Kristína svojho mladšieho manžela oddane podporuje, dokonca ho chodí povzbudzovať do hľadiska, vedela by si preňho predstaviť aj džob, kde za zákrutou nestojí zubatá s kosou.

Pre synov to nechce

„Každé preteky sú boj a veľký hazard so životom. Niekedy mi je z toho aj do plaču,“ priznala Vaculík v jojkárskej relácii Všetko, čo mám rád. Aj samotný Martin si uvedomuje vážnosť situácie, no pozerá sa na ňu len očami rodičia.

„Možno to znie zvláštne, no bol by som nerád, ak by raz synovia išli v mojich šľapajach. Viem totiž, akú dlhú cestu treba prejsť na to, kým sa človek v tomto športe dostane na úroveň menšieho rizika. Človek na nej veľakrát padne, niečo si zlomí či niečo podobné,“ vyznal sa Vaculík, ktorý si skrátka nevie pomôcť.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.