Samá operácia

Vaculík v zápale súťaže dobiehal svojho súpera, ktorý sa na motorke neudržal a spadol. Nasledoval náraz Kristíninho manžela do dvojkolesového tátoša, čo ho okamžite zosadilo zo sedadla, preletel pár metrov, ramenom sa odrazil od dráhy a nasledoval náraz aj do nafukovačiek.

Práve dotyk jeho ramena so zemou spôsobil zlomenie lopatky. Doráňaný plochodrážnik sa tak musel porúčať nielen z pretekov, ale minimálne na niekoľko týždňov si musí nechať zájsť chuť znova si zmerať sily so súpermi.

Ešte predtým si „strihol“ operáciu v miestnej poľskej nemocnici, kde mu chirurgovia dávali dokopy zlomeninu. Zopakoval sa rovnaký scenár z minulosti. Vlani v auguste sa športovcovi s adrenalínom v krvi vypomstili závody v Lubline, kde chcel siahnuť na víťazstvo.

Namiesto neho sa zrútil k zemi a celý incident sa skončil jeho prevozom do nemocnice v Banskej Bystrici, kde mu operovali kľúčnu kosť.

„Som po mojom otcovi, ktorý ma k tomuto športu priviedol a vštepoval mi, aby som všetko, čo robím, robil na sto percent,“ vyznal sa Martin v dávnejšom rozhovore pre Tablet.tv o svojej nebezpečnej záľube. Je totiž synom Zdena Vaculíka, ktorý patril v bývalom Československu k plochodrážnickej špičke.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.