Dcéra ostrieľanej moderátorky Ivety Malachovskej s veľkou pompou nastúpila do RTVS v septembri 2019. Relácia Zdravá maškrta, ktorú Kristína Kocian pod výrobnou taktovkou svojej mamy ponúkla divákom, sa však zrejme druhých narodenín nedožije. Mladá hviezda zostala bez zmluvy a návrat kulinárskej desaťminútovke je nateraz v nedohľadne. A to napriek tomu, že Malachovská má v Mlynskej doline silné slovo a svojimi pákami by azda zamrznutý projekt niekde „upratala“. Takýto scenár však Kristína rázne odmieta a radšej sa obzrela po novej práci.

 

Vraj máte nové zamestnanie...

Áno, zamestnala som sa na obchodnom oddelení istého internetového portálu.

Ste teda na oboch stranách barikády. Aj prominent, aj novinár. Nebije sa to niekedy?

Do istej miery sa to možno bije, ale ja nechodím na spoločenské akcie preto, aby som zbierala nejaký redakčný obsah. V internetovom médiu robím na obchodnom oddelení, takže som vyslovene obchodník a do redakčného obsahu nezasahujem ani naň nemám vplyv.

A v Zdravej maškrte pokračujete aj naďalej?

To je ešte veľmi otázne. V podstate nevieme, ako sa to celé vyvinie. Skončila sa nám zmluva. Mali sme dohodnutý nejaký počet dielov a aktuálne nevieme, či to pôjde ďalej, alebo nie. Pôvodný plán bol, že pôjdeme od septembra na športovom kanáli RTVS, lebo ten chceli ladiť do športovej tematiky, zdravého životného štýlu a podobne. Ale nastali tam nejaké komplikácie a trošku sa to celé zabrzdilo, tak v podstate nevieme, ako sa to celé vyvinie, a čakáme.

Čiže preto ste sa poobzerali aj inde?

Keďže je kovid a ja som akčná žena a nevedela som si predstaviť, že budem sedieť doma, poviem to expresívne, na zadku, tak som si začala hľadať robotu aj nejaké naplnenie. To je pre mňa dôležité a narazila som na spomínaný portál, ale Zdravá maškrta bude navždy moja srdcovka. Stále sa venujem receptom, Instagramu, venujem sa spoluprácam, ktoré boli rozbehnuté.

Čiže táto práca je vašim plánom B?

Ono to možno na začiatku bol plán B, ale v podstate ma táto práca baví, napĺňa ma. Je to niečo, čo ma samu prekvapilo, že by som si takú kariéru vedela predstaviť dlhodobo, možno na celý život, ale to ešte neviem. Plán je nateraz taký, že ak sa aj začne Zdravá maškrta natáčať, tak z časového hľadiska by to nebol až taký škrt cez rozpočet, lebo natáčanie Zdravej maškrty zaberalo zhruba 3 až 6 dní v mesiaci. My sme to robili pásovo na jeden deň 5 receptov, čiže za tri dni sme natočili 15 receptov. Portál zatiaľ beriem ako svoju hlavnú náplň práce.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.