Kráska známa vďaka modelingu a súžitiu s Pavlom Haberom sa snaží využívať svoju popularitu na dobrú vec. Pravidelne sa objavuje na Avon pochode, angažovala sa v kampani proti týraným ženám a domácemu násiliu a svoju pomoc ponúka i chorým, ktorí bojujú s ALS. Ide o nevyliečiteľné ochorenie, ktoré za plného vedomia zbavuje človeka možnosti ovládať svoje svaly. Najznámejším pacientom bol napríklad svetoznámy fyzik Steve Hawking.

Má s ňou skúsenosť

Nejde o náhodný výber charity: „Čo je to ALS, som vedela, mám známu, ktorá trpí touto chorobou. O ich spolku som však počula po prvý raz a bola som ohromená tým, čo robia, preto som im ponúkla svoju pomoc, vyjadrila sa kráska. Najnovšie sa preto spoločne s herečkou Janou Krausovou či futbalistom Anotínom Panenkom objaví v kalendári spolku ALSA. Ten v spolupráci so zdravotníkmi navštevuje pacientov v domácej starostlivosti, požičiava im pomôcky a učí rodinných príslušníkov, ako sa starať o svojich blízkych.  

Varila im

Daniela sa v boji proti tejto chorobe angažovala aj v minulosti, dokonca cez naše vydavateľstvo. Keď bola hosťujúcou šéfredaktorkou mesačníka Emma, pozvala na obed lekárky zo spolku. „Napadlo mi uvariť pre niekoho, koho si veľmi vážim. Dámam, ktoré som pozvala, som chcela dať najavo, ako nesmierne ich obdivujem za pomoc neziskovej organizácii ALSA, ktorú sa snažím zo všetkých síl podporovať aj ja,“ vysvetlila.