Zdá sa, že obľúbený moderátor a dvorný manažér Adriany Sklenaříkovej tak skoro nepôjdu spolu na pivo. A pritom by mali, ak chcú obrúsiť hrany, ktoré medzi nimi vznikli.

Rozmary mocných?

Sklenaříkovej kamarát totiž zverejnil na sociálnej sieti príspevok týždenníka Trend s titulkom Európski lídri sa začínajú rozchádzať v názore na Ukrajinu. Podľa článku Nemecko, Francúzsko a Taliansko vysielajú Moskve ústretové signály.

„Konečne začína víťaziť realita nad ,pošetilosťou‘,“ podotkol Šimonič. To Forgáča dohnalo k reakcii: „Miro. Nechápem, kedy z tvojho vnútra odišiel rozhľadený, kozmopolitný a empatický sympaťák. Harabin, Blaha a Kotleba – to je tvoj aktuálny názorový gang, tvoj kamarátšaft?“ Šimonič ho za to nazval vlajkonosičom (ukrajinskej vlajky, pozn. red.). Poznamenal, že len zdieľa články a nie vlastné úvahy.

Si na strane zla!

Forgáč  mu pripomenul, že už viackrát zistili, že neťahajú za jeden povraz. „Naše názorové svety sa dramaticky rozchádzajú. Si, z môjho pohľadu, na strane agresie, na strane votrelca, násilníka a vraha detí. Obhajuješ ho tupou propagandou marginálnych ukrajinských fašistov... Si na strane krajiny, kde ťa za názor na ulici alebo post na Facebooku zavrú do desiatich minút… na strane krajiny, ktorá má desaťročia klamstvo, stokrát usvedčené, ako pracovnú metódu,“ pripomenul Marcel Mirovi.

Šimonič sa nedal: „Neviem, či hovorím po japonsky, ale neviem, prečo sa mi snažíte nanútiť Harabina, Kotlebu atď. úplne mimo misy. Len to je tak, že vždy musíme niekoho zaškatuľkovať, tak mu to dáme. Žiaľ, mňa Zelenský nepresvedčil ani ako štátnik, ani ako človek a ani ako herec a môj šiesty zmysel na ľudí ma málokedy sklamal. A že nepodlieham davovej psychóze a démonizácii, je len preto, že nikdy nie je nič čierno-biele. Skôr je nepochopiteľné, ako dosť inteligentní ľudia… nevidia hlbšie súvislosti diania vo svete.“

Pokračovanie na nasledujúcej strane.