Adriana Kmotríková sa v nedeľu 5. januára naposledy prihovorila divákom TV JOJ počas hlavných televíznych novín. Tí, ktorí nechceli uveriť, že sa skutočne stiahne z obrazovky, sa na vlastné uši aj oči presvedčili o tom, že svoju výpoveď myslela naozaj vážne.

Oficiálne sa s ňou po odvysielaní všetkých správ rozlúčil jej kolega Jano Mečiar, ktorý jej v mene celej redakcie spravodajstva odovzdal veľkú kyticu bielych ruží. Jeho prvé vysielanie v jojke bolo práve s Adrianou a posledné Adrianine zasa s ním.

Emotívna rozlúčka s Adrianou Kmotríkovou.
Emotívna rozlúčka s Adrianou Kmotríkovou.
Zdroj: tv joj

Kolegovia prichystali odchádzajúcej moderátorke medailón, kde spomenuli aj jej prvé vysielanie - bolo to 4. mája 2004. Na sebe mala vtedy červený kostým a rozpustené vlasy. Podobne tomu bolo aj v deň jej rozlúčky - obliekla si červené sako a rozpustila dlhé blonďavé vlasy. Medzi zábermi je 15 rokov a 7 mesiacov - nechce sa tomu ani veriť, navyše, dnes vyzerá Adriana fantasticky, je z nej absolútna femme fatale. 

Prvé a posledné vysielanie Adriany Kmotríkovej v TV JOJ.
Prvé a posledné vysielanie Adriany Kmotríkovej v TV JOJ.
Zdroj: TV JOJ

Adriana Kmotríková v ďakovnej reči na záver televíznych novín, v ružami v rukách, poďakovala špeciálne kolegovi Jánovi Mečiarovi za to, že jej bol oporou a rovnako aj šéfovi spravodajstva Rolovi Kubinovi, za to, čo jej umožnil. "On vie, čo mi umožnil," povedala.

Zjavne narážala na to, že sa po ťažkej operácii mozgu v roku 2016, kedy statočne zabojovala s vážnou diagnózou, mohla vrátiť do televízie po relatívne krátkom čase. Práca a diváci jej dodávali energiu. V roku 2017 musela pozbierať sily na ďalšiu liečbu, ale ochorenie, ktoré udrelo v inej časti tela, zvládla. "Každý dostane toľko, koľko znesie a niektorí ešte viac," zazneli jej slová.

Divákom Adriana na záver poďakovala a popriala im okrem iného veľa zdravia, obyčajnej ľudskej lásky v akejkoľvek podobe. "Nech si ju rozdávame, všetci ju potrebujeme," uzavrela dojatá.