Blondínka sa na chvíľu vzdialila od svojich vtipných príspevkov na sociálnych sieťach a zahrala si vo filme s vážnou tematikou. Presne pred rokom dostala ponuku vyskúšať si postavu vo filme Tlmočník. Ako vraví, rolu by prijala v stotine sekundy. Na verdikt, že ju tvorcovia vybrali, čakala chvíľu s napätím. Oplatilo sa. Evelyn, ktorá by si ešte pred pár rokmi nebola pomyslela, že si zahrá vo veľkom filme, vycestovala na zahraničnú premiéru do Berlína.

Evelyn sa nezdá! Parádny koniec roka v KOKAÍNOVOM kráľovstve. To nie je vtip

Rozplakali kinosálu

Evelyn sa zúčastnila na prestížnom filmovom festivale Berlinale po boku filmových kolegov, rakúskeho herca Petra Simonischeka a herečky Anny Rakovskej. Český herec a režisér Jiří Menzel na prezentácii chýbal pre vážne zdravotné ťažkosti.

Komička prekvapila vizážou. Na červenom koberci sa objavila v dlhej zlatej róbe a pozornosť médií si užívala. Netajila, že sa cítila ako oscarová hviezda v Hollywoode. „Film som prvýkrát videla na festivale v obrovskej a krásnej sále. Počula som, ako sa ľudia smejú a plačú. Bol to pre mňa úžasný zážitok pozrieť si to tam a ešte v takej atmosfére. Navyše tento film je v dnešnej dobe veľmi dôležitý, v období, keď narastá extrémizmus, keď si ľudia dovolia popierať holokaust, je mimoriadne dôležité otvoriť opäť debatu, aby sa história neopakovala,“ povedala nám.

Evelyn tvrdí, že počas natáčania sa s Jiřím
Menzlom objali asi tisíckrát.
Evelyn tvrdí, že počas natáčania sa s Jiřím Menzlom objali asi tisíckrát.
Zdroj: RTVS, Archív

Potykali si

Herečka sa na natáčanie tešila ako malé dieťa. Objavila sa v scénach hlavne s legendárnym Jiřím Menzlom. Ak by si väčšina z nás myslela, že pri natáčaní so skúseným hercom, starším o dve generácie, mala trému, tak je na omyle. Postaral sa o to sám herec. „Tam nebola šanca mať trému, lebo on ma hneď vystískal so slovami: ‚Jéj, Evelynko. Azda tisíckrát...‘ Hneď mi navrhol, aby som mu tykala, a ja že tak dobre. Ale je ťažké takej legende povedať: ‚Ahoj, Jirko, ako sa máš?‘“ vysvetlila so smiechom.

Naopak, s rakúskou legendou Petrom Simonischekom to voňalo skôr romantikou. Evelyn, ako filmová masérka Berta, si dala herca na masérsky stôl, kde ho poriadne prehmatala.„Pri masírovaní som nemala trému, bola to zábava od začiatku až do konca,“ spomína.

Okrem ranného budíka o piatej si natáčanie veľmi užila. Veď na pľaci bola taká zábava! Režisér aj hlavné hviezdy Jirka a Peter majú dobrý a príjemný zmysel pre humor. Hlavne sú to veľké hviezdy a veľmi talentovaní ľudia. Zároveň však obaja veľmi pokorní, so srdcom na správnom mieste. Už len byť s nimi bol úžasný zážitok,“ skonštatovala s nadšením.