Tri mesiace po šokujúcej smrti Jula Viršíka († 56) sa na Ondrejskom cintoríne v Bratislave objavil jeho hrob. Legendárny moderátor, ktorého koncom mája náhle zradilo srdce, bude odpočívať na prominentnom mieste. Cintorín je totiž miestom odpočinku aj pre herca Júliusa Satinského († 61), speváčku Janu Kocianovú († 72), prezidenta Michala Kováča († 86), grófa Štefana Esterházyho († 72), či politika Vavra Šrobára († 83).

Manželku postriebrili

Viršíkov hrob stojí pod spleťou mohutných stromov. Na čiernom mramorovom pomníku je vyrytý obrovský kríž a meno nezabudnuteľného rádiového spíkra. To je napísané zlatými písmenami, zatiaľ čo meno je manželky Adriany pozostalí postriebrili.

Julove meno tak priťahuje primárnu pozornosť. V čase, keď sme tam boli, sa vedľa hrobu nachádzali červené ruže a biely veniec. Moderátorovi na mieste odpočinku svietia dva svietniky.

Na snímke je hrob Jula Viršíka na Ondrejskom cintoríne v Bartislave.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

Viršík zomrel nečakane na svojej chate v Malých Levároch. Keď ho jeho milovaná manželka Adriana našla, okamžite mu dávala prvú pomoc. Ani následné oživovanie od záchranárov však, bohužiaľ, Viršíkov život nezachránilo.

Podľa všetkého môže za Julovu smrť pomalé zužovanie srdcových tepien, ktoré odhalí pravidelná návšteva u špecialistu. Spíker bol však na oko zdravý a dbal na pohyb.