Bez zaistenia

„Je to najkrajší darček, aký som kedy dostala,“ povedala nám šťastná Sisa po skončení šou, objímajúc manžela. „Cítim sa na tridsať,“ dodala so smiechom unavená, ale spokojná, natiahnutá v legínsach, ktoré si stále môže dovoliť. Figúru, ktorú predviedla na pódiu, by jej naozaj mohla závidieť aj tridsiatnička. Keď Sisa v predstavení v jednom momente odhalila vypracované pozadie v úspornom kostýme, ozval sa spontánny potlesk a výkriky.

Na otázku, či sa pred vystúpením pripravovala nielen hlasovo, ale aj fyzicky v posilňovni, zakrútila negatívne hlavou: „Ja do fitka nechodím.“ Kondíciu však má, veď už len rýchle prezliekanie do množstva kostýmov, ktoré predvádza v šou, vyžaduje výdrž. Profesionálka dokonca v jednej z piesní visí zo stropu a spieva. „Som adrenalínový typ, nebola som ani zaistená,“ povedala nám.

S Cher aj do postele

Juraj Lelkes prezradil, že perfekcionistka Sisa sa na úlohu Cher pripravovala aj po nociach. „Ona rada spí, potiahne aj do desiatej, ale v poslednom období ma prosila, aby som ju budil skoro ráno, aby trénovala,“ prezradil.

Na úlohu Cher sa pripravovala v legendárnom záhradnom žúrovacom domčeku, ktorý majú manželia v záhrade aj na párty, ale stojí tu i aparatúra. „Stalo sa, že ťahala aj do noci. O polnoci jej volám: Ja som doma, neprídeš už konečne do postele? A prišla, ale aj s veľkým obalom, ktorý si rozložila, aby doťahovala do dokonalosti anglický text každej skladby. Naozaj si dala záležať!“ chválil s úsmevom manželku hrdý sponzor šou. Na otázku, koľkocifernú sumu investoval do jej radosti a diváckeho zážitku, odpovedal diplomaticky: „Pripravovali sme to dlho, kovid to ideálne rozložil na dva roky, takže to nestálo až tak veľa. Ale uvažujem aj ako producent, verím, že sa investícia vráti.“ Dodal ešte, že premiéra je narodeninový darček, takže jej finančná stránka ho netrápi.

Sisa vie spievať!

V šou vystupujú aj mačky, ktoré rozprávajú Sisin príbeh. Divák môže byť trochu zmätený, pretože niektoré veci sú pravda, iné nie. To, že má rada mačky, pravda je, rovnako ako existencia žúrovacieho domčeka. Ale ruský producent, ktorý Sisu podrazil, je podľa Juraja Lelkesa fikcia.

Keď sme sa ho opýtali, či boli v manželkinej kariére momenty, že cítil nespravodlivosť a mal potrebu ju chrániť, spontánne odpovedal: „Napríklad teraz, jeden pán mi povedal, že nevedel, že Sisa vie takto spievať. Kto ju pozná, vie, že skvelo spieva!“

Čo zdvihlo ešte tlak Jurajovi Leklesovi? Čítajte na nasledujúcej strane.