Nový futbalový štadión na Tehelnom poli už prešiel futbalovým krstom, ten hudobný ho ešte len čaká. A nebude hocijaký, tejto úlohy sa zmocní legendárny Elán. Pokým sa Vašo Patejdl (64) pred pár dňami vyhrieval v Keni na plážach Indického oceána a užíval si safari, jeho kolegovia Jožo Ráž (64) a Jano Baláž (67) si počas derby Slovana Bratislava so Spartakom Trnava omrkli miesto, kde ich koncom mája čaká veľkolepé vystúpenie. Ako zhodnotili zápas? „Dôležité je, aby Slovan vyhral a to sa podarilo, to je podstatné,“ okomentoval Jožo Ráž. Na otázku, či ako správni slovanisti povzbudzujú alebo okrikujú hráčov a rozhodcu, Jano Baláž odpovedal: „Rozhodcovia si robia svoju robotu. Niekedy lepšie, inokedy horšie a nie je v mojej kompetencii to kritizovať. Nebudem kafrať profíkom do roboty, keďže tomu nerozumiem. Máme na to odborníkov plné krčmy.“

Jožo Ráž je spokojný. „Tento štadión je perfektný, páči sa mi.“ Elán tu odohrá najväčšie hity, ktoré sa hodia na štadión.
Jožo Ráž je spokojný. „Tento štadión je perfektný, páči sa mi.“ Elán tu odohrá najväčšie hity, ktoré sa hodia na štadión.
Zdroj: Tony Štefunko

Karel Gott krátko pred osemdesiatkou priznal, že už nezvláda stáť na nohách. Čo sa deje?

Vlastný gól

V mladosti všetci hrávali futbal a Vašo prezradil, kedy pochopil že profesionálny futbalista z neho nebude. „Začínal som ako malý chalan hrať futbal tu na Slovane a pár rokov som sem chodieval trénovať. Paralelne som chodil na klavír. Raz sme hrali zápas, ja som bol brankár. Išla na mňa lopta a niekto zakričal: Pusti to, ide to vedľa! Ja som to pustil a bol z toho gól do našej brány. Vtedy som sa rozhodol, že nebudem futbalistom, ale muzikantom,“ povedal so smiechom. Aké posty mali jeho kolegovia? „Ja keď som dostal loptu, išiel som dopredu,“ mykol plecami Jano Baláž a na otázku, či sa niekedy aj vracal dozadu brániť, dodal, že sem-tam áno. „My sme to mali ako kondičný tréning na koncerty, takže sme museli behať, aby sme vládali dýchať pri spievaní,“ upresnil Baláž. Jožo Ráž už len so smiechom dodal, že on hral to, čo bolo treba.

Koncom mája odohrajú na Tehelnom poli najväčšie hity.
Koncom mája odohrajú na Tehelnom poli najväčšie hity.
Zdroj: Tony Štefunko

Kali, porotca The Voice, si vylial emócie: TOTO znamenajú moje kerky!

Všetci trénujú

Dodnes všetci športujú, Jožo beháva a maká vo fitku pod dohľadom trénera. „Stále trikrát týždenne trénujem s fyzioterapeutom, aby som bol vo forme, lebo mám po nehode ťažkosti, tak aby som vedel chodiť a normálne fungovať,“ potvrdzuje. „Ja som teraz chodil asi dva týždne k fyzioterapeutovi, bolelo ma rameno. Už ma nebolí. Preto verím Jožovi, že mu to pomáha. Ale nepožičal mi svojho, našiel som si vlastného,“ smeje sa Jano Baláž. Vašo Patejdl pritakáva, tiež sa snaží držať vo forme. „Chodím do telocvične, bol som týždeň lyžovať. Šport mi nie je cudzí.“

Elánisti ohlásili ďalší koncert.
Elánisti ohlásili ďalší koncert.
Zdroj: Tony Štefunko

Porotca The Voice Vojta Dyk šokuje. Takúto NECHUTNÚ túžbu nemal ešte nikto

Nadhrávajú

Trénovať, ale hudobne, budú aj pred avizovaným koncertom. „Štandardne budeme asi päť dní cvičiť tri-štyri hodiny denne, zohrávať kapelu a naberať kondičku. Odohrať dobrý koncert znamená mať kondíciu,“ podotýka Jožo a Vašo žartom adresuje manažérovi: „To je zadarmo, čo cvičíme.“ Pár dní pred Vianocami odohrali posledný rozlúčkový koncert v Prahe, nevyhli sa preto otázke, prečo ďalší nad rámec a koľko ich ešte bude. „My sme mali v pláne tu hrať, ale pomalí stavbári zapríčinili, že musíme hrať aj po termíne,“ vynašiel sa Jožo Ráž. Na otázku, či tento koncert bude už naozaj koniec kariéry, odpovedal tiež svojsky. „To vie len Boh.“ Na čo Vašo zareagoval: „Počuli ste slovo božie.“ Elánisti sa z otázky vyvliekli konštatovaním, že zatiaľ to nevylučujú, ale ani neplánujú. „Nateraz sme skončili,“ povedali jednohlasne. Pripravujú nový album, ktorý je podľa ich slov vo veľmi vysokom štádiu tehotenstva, teda skoro hotový, a ako naznačil Jožo, ani film by nebol od veci. „Chcelo by to natočiť druhý diel Rabaka. Pokúsime sa o to. A inak na dôchodku nebudem robiť nič. Dá sa to, ja to viem perfektne. Sedím doma vo foteli, sú zatiahnuté záclony, vypnuté telefóny, v jednej ruke dobré cigáro, v druhej pohár whisky a pozerám do stropu. To je všetko,“ opísal svoje plány na obdobie po Eláne.

Elán pripravuje veľkolepý koncert.
Elán pripravuje veľkolepý koncert.
Zdroj: Tony Štefunko

FOTO: S touto mladou dámou prišiel Robo Vittek na otvorenie nového štadióna!

Speváčka Ewa Farna: Na koncerte to roztočila s mega bruškom!

Smrť našiel predčasne. Výstredný Keith Flint z The Prodigy mal iba 49 rokov. Spáchal SAMOVRAŽDU