Výzorom, povahou ani prejavom rozhodne nepatrí medzi sladké bábiky z televíznej obrazovky. Jojkárka Alexandra Pavlovič Hinková napriek tomu zapadla do partie moderátoriek a redaktoriek relácie Topstar.

Tá mapuje život známych tvárí a jej vysielanie ide naživo. Hinkovej tento formát dokonale vyhovuje, pretože ako Šarmu priznala, miluje adrenalín.

A keď sa sem-tam plynúci čas akoby utrhne z reťaze, tak rozhodujú doslova sekundy, aby ste stihli načas stáť pred kamerou a nevyrobili si hanbu. Už rozumiete, prečo akčná Saša, ako ju familiárne volajú, tak zbožňuje priamy prenos.

Hladným vstup zakázaný

Šarmu sa podarilo dostať do zákulisia výroby relácie Topstar a spolu s Hinkovou si prejsť úskaliami živého vysielania na vlastnej koži.

Všetko má svoje pravidlá a každý je v televízii zodpovedný za svoje povinnosti. Napríklad sa traduje, že do štúdia by ste nemali prísť hladný, aby sa váš žalúdok neozval v nesprávnej chvíli.

Ostrieľaná jojkárka začína deň dobrými raňajkami a kávou. Len čo dofrčí na Kolibu, obvykle putuje do kostymérne.

„Tú máme spoločnú so spravodajstvom a aj maskérňu máme všetci jednu. V nej sa striedame,“ prezradila nám Saša, ktorá nelení a zbytočne medzi handrami nevymýšľa. Zvolí si čierne šaty, ktoré doplní vysokými čiernymi čižmami. Na kamere tento dramatický look len podčiarkne jej necukríkový imidž.

Je s ňou menej práce

O dve minúty je už v maskérni, kde sadá do kresla štylistke. Tá teraz „maľuje“ len hornú polovicu tváre, keďže aj v útrobách televízie musia všetci nosiť rúška. Apropo, aspoň ušetria na púdroch a skrášľujúcich vodičkách. Šuch štetcom sem, šuch tam, rozlepiť čiernou linkou namaľované oči a behom cez chodbu do štúdia.

Moderátorky sa následne chopí zvukár, aby jemné mikrofóny zachytili každé slovo, ale nie zvuky z okolia, ktoré nechce divák počuť. Krátkovlasá blondínka, ktorej najsmutnejšou reportážou bola tragédia na festivale Pohoda v roku 2009, zaujme postoj v štúdiu, mierne rozkročí nohy, ľavá mierne vpred, ľavá vzad a spod bavlny na ústach začne hlásiť novinky zo sveta šoubiznisu.

Hinkovej prezliekanie, maľovanie, upaľovanie chodbou, nazvučenie a prvé zahlásenie trvalo pár desiatok minút. Všetko načas, aj keď zvučka relácie sa zúrivo blížila.

Na terase

A stihla toho ešte viac, pretože Alexandra skutočne miluje adrenalín, a tak ešte robila reportáž so spevákom Tomášom Buranovským. Tú odvysielali v daný deň. A keďže Hinková hľadá nové zážitky aj vo výškach, tak umelca vytrepala na terasu JOJ-ky.

Výrobu príspevku stihla ešte pred absolvovaním kolotoča, ktorý predchádzal postaveniu sa pred kamery. Mimochodom, Hinková to s výškami myslí skutočne vážne. Adrenalín si do krvi púšťa nielen prácou v televízii, ale aj mimo nej. V minulosti sa napríklad nechala istiť lanami, aby sa mohla poprechádzať po streche známej bratislavskej reštaurácie nad Mostom SNP.