Nie je tajomstvo, že jednu z najväčších životných kríz prežila Jiřina Bohdalová (90) v roku 1982, keď ju opustil manžel Radoslav Brzobohatý (†79). Neodolal zvodom mladšej temperamentnej kolegyne Hany Gregorovej (68). Bolelo to dlho a spoločnú reč našli až krátko pred hercovou smrťou, keď súhlasili, že opäť spolu natočia film. Pani Jiřina sa navyše skamarátila s jeho synom. Paradoxne, dnes má Ondřej s tetou Jiřinou vrúcnejší vzťah než s vlastnou mamou, ktorej vyčíta, že znevážila otcovu pamiatku s pochybným mladým milencom Koptíkom.

Je to super partnerka!

Naopak, o dvadsaťtri rokov mladší muž, ktorý sa dnes objavuje po Bohdalovej boku, budí rešpekt. A nielen peniazmi, hoci slovenský podnikateľ Ľubomír Focko je milionár. Koniec koncov, tých má úspešná, žiadaná, pracovitá a šetrná umelkyňa sama dosť. Na rozdiel od Koptíka však Focko pôsobí kultivovane, vystupuje ako džentlmen a ani vekový rozdiel nebije do očí. Vidno, že sú spolu radi a prijala ho i herečkina dcéra a vnuci. Pritom im Jiřinku na začiatku vzťahu skoro utopil, keď ju učil jazdiť na vodnom skútri. Temperamentná herečka je totiž stále za každú zábavu.

 

Hoci obaja sú diskrétni, Focko, ktorý jej posledné roky robí spoločnosť na všetkých spoločenských udalostiach, predsa len čo-to o ich vzťahu odtajnil: „Dosť sme si sadli ľudsky, ťažko to opísať. Je to príjemný, milý, múdry a vzdelaný človek. Super varí, môžem sa s ňou baviť o všetkom… Ako žena sa mi páčila už odmala, bol to ten typ usmievavej energickej ženskej… Jiřinka ako partnerka je super,“ vyznal sa začiatkom tohto roka českému Expresu.

Zďaleka to nie je jediný muž, ktorý má Bohdalku, ako jej všetci familiárne hovoria, rád. V predvečer narodenín jej v špeciálnom vydaní šou Máme radi Česko dávali svoj obdiv najavo najväčšie súčasné české idoly ako Jakub Prachař, Vojta Kotek či Vojtěch Dyk. Populárny program bol celý venovaný jubilantke, ktorá s vervou súťažila. A mimochodom, medzi súťažiacimu povolila len jedinú ženu, Táňa Dykovú. Potvrdila, že ženskú konkurenciu nemá rada. Možno to súvisí s dávnou Gregorovej zradou.  

 Nezabrzditeľná

Pani Jiřina však zďaleka svoje pôsobenie neobmedzuje len na to, aby zdobila zábavné programy ako hosť. Dodnes hrá divadlo, v televízii má vlastnú reláciu a momentálne nakrúca nový film. A keď ju pandémia trochu pribrzdila, využila to na vydanie dvoch autobiografických kníh, plus varila dcére Simone, ktorú sklátila korona. A konečne vraj mala čas upratať v zásuvkách, aby po nej zostal vo veciach poriadok. Nuž, je dobré mať upratané, ale pri jej esprite veríme, že príbuzní sa jej do zásuviek ešte dlhé roky nepozrú.