Záver podujatia tomu nasvedčoval. Tento rok sa všetci sťažovali na absenciu hviezd. A to nielen zahraničných, ale aj domácich.

Jiří Langmajer a Adéla Gondíková na festivale, ktorému vzápätí odlákali celebrity.
Jiří Langmajer a Adéla Gondíková na festivale, ktorému vzápätí odlákali celebrity.
Zdroj: Profimedia

 

Slovenský tromf

Samozrejme, Slováci sa na tohtoročné Vary naozaj sťažovať nemôžu. Veď hlavnú mužskú hereckú cenu si odniesol Milan Ondrík. Bohužiaľ, včera mu do reči veľmi nebolo a do redakcie namiesto rozhovoru poslal len strohé ďakujem. Možno ho vyčerpala všetka tá sobotná chvála. Režisér Marko Škop totiž netají, že mu rolu otca vo filme Nech je svetlo od začiatku písal na telo, a keď premýšľal nad replikami, hovoril si ich Ondríkovým hlasom.

Nech je však Ondrík akokoľvek skvelý herec, Škop ho označil za obrovský talent, všeobecnú popularitu povedzme ako Táňa Pauhofová v Českú nemá. Takže túžbu účastníkov po celebritách neuhasil.

Ondrík zažil veľký úspech.
Ondrík zažil veľký úspech.
Zdroj: Profimedia

Béčkové finále

Z tohto uhla pohľadu nebola ohurujúcim záverečným tromfom ani americká herečka Patricia Clarkson. Je síce držiteľkou Zlatého glóbusu za seriál Ostré premety, zahrala si v seriáli Dom z kariet, vo filme Neúplatní, za ktorý dostal Oscara Sean Connery, či v Zelenej míli s Tomom Hanksom, takže cenu za prínos svetovej kinematografii dostala právom. Hviezdou prvej veľkosti však v našich končinách nie je, takže najhviezdnejším festivalovým hosťom zostala Julianne Moore. Aj na záverečnom ceremoniáli bola dosť osamelá a namiesto českých hereckých hviezd si okrem prezidenta Bartošku musela vystačiť len so spoločnosťou modeliek.

Konkurenčná svadba

A kde boli všetci herci? Nuž na svadbe Jiřího Langmajera. Hoci sa už dlhšie šepkalo, že sa tento búrlivák po deviatich rokoch s Adelou Gondíkovou chystá do chomúta, málokto tušil, že si za deň D vyberú práve finálový karlovarský večer. A bola to veľká konkurencia, veď im údajne prišlo štyristo hostí a polovicu tvorili české celebrity. Pritom krátko pred svadbou s Adelou na festival zavítali, lebo herec tu propagoval svoj nový film. Na to mu bol festival dobrý, s Bartoškom však evidentne basu nedržal.