Karlovarský filmový festival má už za sebou jeden flamenderský škandál. Postarala sa o neho nositeľka ceny Český lev pre najlepšiu herečku, Jenovéfa Boková.

To, že sa Jenovéfa vie odviazať, previedla už začiatkom roka, keď dostala Cenu českej filmovej kritiky. Na raute pila jedno pivo za druhým, až prebrala, že si zabudla strážiť výstrih, keď sedela v spoločnosti. Jiřímu Bartoškovi jej opilecké bľabotanie veľmi nevadilo, keďže mladá herečka je  pôvabná a on má pre flamendrov pochopenie. Teda, väčšinou. Agáte Prachařovej napríklad pre škándaly svojho času účať na festivale v Karlových Varoch zakázal.

Agáta Hanychová Prachařová bola jedna z mála, ktorej Jiří Bartoška pre škandály zakázal účasť vo Varoch.
Agáta Hanychová Prachařová bola jedna z mála, ktorej Jiří Bartoška pre škandály zakázal účasť vo Varoch.
Zdroj: Profimedia

Naháč z fontány

Jenovéfa sa teraz predviedla aj vo Varoch. Respektíve, jej spoločnosť, s ktoru preflámovala noc. Keď o šiestej ráno tiahli mestom, jeden mladík z herečkinej  suity skočil nahý do fontány na kolonáde.  Samozrejme, boli pri tom paparazzi, ktorí ho nafotili.

Ukázalo sa, že je to príležitostný herec Johan Kulínský, ktorý si zahral vo viacerých filmoch, napríklad v rozprávke Lotrando a Zubejda. Aj Jenovéfa bola značne "ovínená", či skôr "opivená", lebo cez noch popíjala pivo. 

Aj Bartoška sa kúpal

Bol z toho poriadny škandál a mladíkovho holého pozadia aj popredia bol plný český bulvár.

Našťastie, prezident festivalu Jiří Bartoška má pochopenie. Pred mnohými rokmi tiež po jednom bujarom žúre skončil vo fontátne v bratislavskom obchodnom dome Aupark. Navyše,  vo Varoch sú na drobné výtržnosti zvyknutí. V roku 2010 tu nad ránom pod parou zakončili festivalový večierok kúpelom v riečke Teplá, len kúsok od hotela Pupp, Aňa Geislerová, Jiří Macháček a Táňa Vilehmová. Je však pravda, že nahí neboli, do vody vliezli rovno v šatách.