Keď Kate Middletonová (36) oznámila svetu, že je druhýkrát tehotná, bolo to veľké prekvapenie. Mnohí si mysleli, že po tom, ako tak ťažko zvládala hlavne prvý trimester tehotenstva s princom Georgeom, si dá dlhšiu pauzu. Kate však k rodeniu detí pristúpila racionálne - čím rýchlejšie, tým lepšie, čím menší vekový rozdiel, tým to budú mať súrodenci ľahšie. A tak sa 2. mája 2015 narodila malá princezná.

Ako družička na svadbe Pippy Middlettonovej, svojej tety.
Zdroj: Getty Images
Vie si aj dupnúť keď treba - je to celkom normálne dieťa. Na návšteve Poľska a Nemecka bola minulý rok skrátka občas nuda.
Zdroj: Getty Images

Štvrtá v poradí


Charlotte Elizabeth Diana je v následníckej línii na britský trón štvrtá v poradí - prednosť má jej dedko princ Charles, potom nasleduje otec William a nakoniec jej starší brat George Alexander Louis. Je prvou kráľovskou princeznou narodenou v britskej panovníckej rodine po 65 rokoch. Ťažko povedať, ako a či vôbec jej toto všetko rodičia vysvetlili, v každom prípade je to dieťa, ktoré sa nemôže vybrať len tak s mamou do parku.

Na rozdiel od hanblivého staršieho brata však na svoj vek bravúrne zvláda svoje malé veľké povinnosti. Naposledy očarila celý svet, keď kráčala s otcom a bratom do pôrodnice za mamou, ktorá priviedla na svet ďalšieho súrodenca - Louisa Arthura Charlesa. Narodil sa 23. apríla o 11:01 v deň, kedy v Británii oslavujú Sviatok svätého Georgea.

Kým princ George kráčal vedľa otca a vyzeral, že to chce už mať za sebou, Charlotte mávala davom a obzrela sa ešte aj v posledný moment, keď už vstupovali do nemocnice Nemocnice sv. Mary v londýnskej štvrti Paddington.

Ešte jeden pohľad a zamávanie pre ľudí...
Zdroj: Getty Images

Prajeme jej veľa zdravia.

VIAC FOTOGRAFIÍ SI POZRITE TU.