Sadistická vražda Kim Wall šokovala celý svet. Najprv, keď sa našlo jej rozrezané telo, potom keď sa zistilo, že ju zabil mediálne známy človek, a do tretice, keď vyšlo najavo, ako kruto umierala.   

Mučenie namiesto interview

Bohužiaľ, nikto netušil, že vynálezca Peter Madsen je sadistický psychopat. Prvá to zistila Kim Wall, ktorá s ním išla robiť rozhovor. Za toto zistenie zaplatila životom a mimoriadne krutým umieraním v slávnej ponorke, ktorú zostrojil. Nevedela, že si na palubu Nautilusu pribalil pílku, skrutkovač a nože, ktorými ju bude mučiť, než ju zabije.

Zmrzačené telo mladej ženy našiel náhodný cyklista. Pitva odhalila štrnásť zranení v oblasti genitálií, početné bodné rany a posmrtné znásilnenie, po ktorom vrah hodil úbožiačku do mora a ponorku zámerne potopil. 

Rozrezaný problém

Madsen zavraždil Kim Wall večer 10. augusta 2017. Samozrejme, mal pripravený vymyslený príbeh, čo sa na palube Nautilusu stalo. Vraj stroskotal a on Kim vysadil na breh. Keď ho usvedčili zo lži, pripustil, že umrela na palube, ale išlo o nešťastnú náhodu. V ponorke poklesla úroveň tlaku a plavidlo zamorili toxické plyny, takže sa zadusila. Spanikáril a hodil ju do mora. To, že ju našli rozrezanú na kusy, vysvetlil takto: „Čo urobíte, keď máte veľký problém? Rozdelíte ho na niečo menšie.“

Nečakané priznanie

Madsena však usvedčili sadistické videá, ktorými sa inšpiroval. Napríklad ako niekto spútanej žene pomaly podrezáva hrdlo. A objavila sa aj svedkyňa, ktorú tiež lákal do ponorky, tá si to však rozmyslela. Počas súdneho procesu sa dokázal i sexuálny motív hrozného činu, že novinárku zabil v rámci temných fantázií.

Dôkazy postačili, aby ho odsúdili na doživotie aj bez toho, aby sa k vražde priznal. Pripustil totiž iba rozštvrtenie mŕtveho tela. Až teraz zmenil názor a v dokumente, ktorý sa odvysielal minulý týždeň, na otázku, či Kim Wall zabil, zreteľne odpovedal: „Je iba jediný vinník a tým som ja!“

Citlivý manžel

Mimochodom, aj o takéhoto človeka je záujem. Hoci sa Peter Madsen po vražde rozviedol, už má zase manželku. Vo väzení sa oženil za ruskú aktivistku, ktorá pre svoje aktivity zamerané voči Putinovi žije v exile vo Fínsku. Žena, ktorá samu seba označuje za umelkyňu, si s vrahom začala písať, a keď ho spoznala bližšie, rozhodla sa zaňho vydať. Svojho manžela vraj vníma ako citlivého muža, ktorý len spravil v živote hroznú chybu. Nuž, môže byť rada, že sa s ním zrejme nikdy neocitne mimo múrov väznice. Veď čo keby tú hroznú chybu náhodou zopakoval?