8. mája oslávil celý svet víťazstvo nad fašizmom. Na tento deň sa plánovala aj premiéra vojnovej drámy Greyhound: Bitka o Atlantik, ku ktorej napísal scenár Tom Hanks a zároveň si zahral hlavnú rolu. Filmové štúdiá však oznámili, že termín sa musí presunúť o mesiac. Keďže herec bol asi prvou svetovou celebritou, ktorá priznala nákazu Covid-19, celý svet spozornel. Má hviezda ešte stále zdravotné problémy?

Darček otcom aj armáde

Paradoxne, premiéra Greyhounda sa odkladá po druhý raz. Avizovali ju totiž už minulý rok v marci. Napokon sa rozhodli vojnový film uviesť do sveta na májové okrúhle výročie, no aj tento termín sa zrušil. Našťastie nie pre Hanksovo podlomené zdravie. Odloženie premiéry na jún dokonca vôbec nesúvisí s pandémiou. Pre nový dátum sa rozhodli v USA preto, že v júni sú hneď dva významné sviatky. Deň otcov, ale aj Deň vlajky, čo sú narodeniny americkej armády. Nuž a hrdinská snímka je skvelým darčekom tak pre vojakov, ako aj pre otcov a synov, ktorí by na ňu mohli ísť do kina spoločne.

Hanksova srdcovka

Greyhound je pre dvojnásobného držiteľa Oscara Toma Hanksa srdcovým projektom. Pravdivý príbeh plavby americkej flotily na európsky front ho fascinoval dlhé roky. Film bol natočený na motívy knihy The Good Shepherd od Cecila Scotta Forestera a Hanks napísal scenár a zahral si hlavnú úlohu.
Námorná dráma vráti divákov do roku 1942, keď naplno zúri druhá svetová vojna. A vyzerá to, že nacistické Nemecko má víťazstvo na dosah. Pomôcť zvrátiť vývoj má spojencom americká flotila naložená vojenskými posilami a zásobami. Lenže Atlantický oceán je možno ešte nebezpečnejší než pevnina. Posádkou zmieta rozbúrený Atlantik a pod hladinou sú nemecké ponorky s cieľom vyhodiť flotilu do vzduchu. Kapitán Hanks rozhodne nemá jednoduchú úlohu, pritom od jej úspechu závisí osud celého sveta. Ak ste zvedaví, ako to dopadne, a chcete spoznať niečo viac z histórie druhej svetovej vojny, už teraz si môžete dať ochutnávku, pretože štúdiá uvoľnili trailer.