Juraj Jakubisko zomrel minulý piatok v sanitke počas prevozu do nemocnice. V posledných rokoch mal veľmi podlomené zdravie a bojoval s rakovinou jazyka. Iba pár dní pred smrťou bol na kontrolnom vyšetrení a dostal dobrú správu, že sa nádor zmenšuje. Zdravotný stav sa zlepšoval. Napriek tomu nás Jurajko v piatok opustil...“ povedala českému Blesku s plačom vdova Deana.

Posledná rozlúčka s Jurajom Jakubiskom. Na snímka dcéra Janette.
Zdroj: Blesk

Zádušná omša za režiséra prebehla v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade v sobotu 4. marca od 13. hodiny. Omšu celebroval kardinál Dominik Duka. V roku 2012 sa modlil za Juraja, keď sa schyľovalo k transplantácii srdca a režisér strácal sily. Nad rakvou prehovoril aj Jakubiskov blízky priateľ, exprezident Václav Klaus. Informácie o pohrebe priniesol denník Plus JEDEN DEŇ.

Posledná rozlúčka s Jurajom Jakubiskom. Na snímke Václav Klaus.
Zdroj: blesk

Smútiaci hostia sa začali schádzať zhruba o pol 12. Medzi prvými dorazil herec Ľubomír Paulovič či Jakubiskov blízky priateľ Jozef Oklamčák. Dcéra Janette Jakubisková, ktorú mal umelec z predchádzajúceho vzťahu, neskrývala žiaľ.

Zhruba 15 minút pred začiatkom rozlúčky dorazila do katedrály zdrvená vdova Deana Jakubisková, ktorá nechala manželovi urobiť obrovské srdce z bielych ruží. Bola na ňom stuha so slovami - Milujúca Deana.