Ivana Gottová je dodnes aktívna na manželovom Instagrame, cez ktorý komunikoval s fanúšikmi. Nedávno tam zverejnila dojemnú fotku spred roka, keď oslavoval osemdesiatku. Vtedy už vedeli, že sú to posledné narodeniny. Tie tohtoročné sa však zďaleka neniesli v láskyplnom duchu. A môže za to aj Ivana listom, ktorý umiestnila na manželov hrob.

Zbytočná aféra

Je to totiž vyznanie lásky od nej, jej detí, vnúčat a dcéry Lucie. Bije však do očí, že vo výpočte trúchliacich najbližších chýba meno problémovej Dominiky. Okamžite to vzbudilo pozornosť. Najmä keď sa objavilo oficiálne vysvetlenie. „Dominika nie je s Ivanou v kontakte a o rodinu sa od návratu do Česka nezaujíma. Rovnako ako sa nezaujímala o uloženie otca, nezaujímala sa ani o hrob. Nezavolala Ivane ani Lucii, aby sa na čomkoľvek okolo nedožitých otcových narodenín dohovorila,“ vyjadrila sa vdova cez svoju tlačovú hovorkyňu. Samozrejme, že to Dominiku popudilo.

Pani Ivana klame...

V duchu výroku „každý má svoju pravdu“ prišla s vlastnou verziou: „Nie je pravda, že sa o rodinu svojho otca nezaujímam. A je na manželke môjho otca, aby deti obvolala a prezradila im formu uctenia si jeho pamiatky, ktorú chystá. S rodinou vrátane sestričiek som v kontakte. Veľmi ma toto prehlásenie zabolelo a dokážem, že nie je pravdivé,“ povedala napríklad pre český Blesk. Inde bola ešte tvrdšia: „Vyjadrenie tlačovej hovorkyne pani Ivany Gottovej na moju adresu považujem za lživé a škandalózne, pretože sa o mne vyjadruje osoba, ktorá ma vôbec nepozná. Pokiaľ naozaj toto vyjadrenie spísala manželka môjho otca, potom k tomu hovorím, nech si každý zametie pred vlastným prahom.“

Uplakaná návšteva

Lenže Dominika nechýbala iba na zozname mien rodinného vyznania. V deň narodenín vôbec k otcovmu hrobu neprišla. Tiež to vysvetlila v tlači. „Pani Ivana Gottová mi mohla ohľadom výročia narodenín otca zavolať a povedať mi, akú formu uctenia si jeho pamiatky rodina zvažuje. Nestalo sa tak, zatiaľ čo iných členov rodiny pravdepodobne kontaktovala. Zvolila som vlastnú formu uctenia si jeho pamiatky,“ uviedla a dodala, že bola pripravená podieľať sa na spomienkových akciách. Takto si k hrobu zašla v inom termíne, ten správny vraj nestihla z pracovných dôvodov.

Na cintorín so sebou vzala aj mamu, ktorá bola kedysi Gottovou milenkou. Pred pomníkom obe zohrali menšie divadielko. Najmä Dominika plakala tak srdcervúco, že skoro skolabovala. Médiám opísala, že ju dostalo, ako cítila otcovu energiu, že je tam s ňou. Aj mama Antonie horlivo pritakala, že ho tiež cítila. Nepôsobilo to však veľmi dôveryhodne, lebo človek v takýchto chvíľach chce byť sám a nie s médiami za chrbtom.

Vytočená sestra

O úprimnosti Dominiky sa dá navyše pochybovať aj kvôli slovám jej nevlastnej sestry Lucie. Dominika sa ju totiž snažila využiť vo svojej štvavej kampani, ktorú vedie proti vdove Ivane. Zneužila na to sestrin rozvod.

„Keď som sa v decembri vrátila do Česka, tak mi Luckin Honza písal, či sa neuvidíme, že by bol rád, keby som prišla. Posťažoval sa, že Lucka je dosť pod vplyvom Ivany a že kvôli tomu majú doma problémy,“ vyjadrila sa v jednom z rozhovorov.

Luciu to však pobúrilo. „Dominika sa mi neozvala niekoľko rokov, naposledy v roku 2016, keď ma odstrihla zo života. Keď sa vrátila z Fínska späť do Česka, neposlala mi ani svoje nové telefónne číslo. Videli sme sa iba vlani v lete na súkromnej oslave nášho tatinka a potom na jeho pohrebe,“ povedala napálená Lucie Kovaříková v českej tlači. Bolo to snáď po prvý raz, čo sa vyjadrila do médií. Dovtedy to bolo najskromnejšie Gottove dieťa, ktoré sa vždy držalo v ústraní a nestálo o pozornosť.

Domčina reality šou

Teraz však Lucie na seba pritiahla pozornosť, pretože sa bezhlavo zaľúbila. Doslova, lebo kvôli mužovi, s ktorým sa zoznámila na Instagrame, hodila za hlavu svoje manželstvo. Navyše olej do ohňa priliala Dominika, ktorá do toho zatiahla Ivanu. Lucie sa však rázne ohradila.

„Tvrdí, že som pod vplyvom Ivanky. Nikto z nás ostatných si to nemyslí. Ona nemá s naším rozvodom nič spoločné… K môjmu rozvodu a informáciám, že som pod vplyvom Ivanky, uvádzam, že nie som pod vplyvom nikoho, naše nefungujúce manželstvo bolo a je našou súkromnou záležitosťou,“ odmietla sestrine konštrukcie.

Luciu podporil aj jej muž. Hoci priznal, že rozchodom trpia najmä ich dve deti, odmietol, že zaň môže Ivana. „Manželka vedie už dlhší čas vlastný život s novým partnerom. To vyvracia akýkoľvek vplyv Ivany na náš rozvod,“ vyhlásil jednoznačne.

Posledné slovo však určite bude mať Dominika, ktorá prestrelky cez médiá miluje. Takže sa určite postará, aby bola verejnosť zásobená aktuálnymi rodinnými pikantériami.