Medzi redaktorkami a moderátorkami v Markíze Kristína Kövešová značne vyčnieva a vybočuje. Neznalý jej pracovného zamerania by si mohol pomyslieť, že po večeroch so svojím vzhľadom naháňa klebety na celebritných párty. Dojem však poriadne klame, pretože Kövešová skutočne poľuje na ľudí, ale tých z opačného brehu spravodlivosti. Hviezdami Kristíniných reportáží sú sexuálni predátori, drogoví priekupníci, mafiánska čvarga, „psojedi“ a kadejakí potrimiskári.

Nečudo, že tieto živly by jej sošku Osobnosti televíznej obrazovky nedali – na jej hlavu dopadajú z ich strany nielen vulgarizmy či kamene, ale i početné vyhrážky smrťou. Markizáčka preto nič nenecháva na náhodu a má takpovediac nachystaný atómový kufrík, ktorý by jej nepriateľom explodoval v rukách, keby jej skrivili čo i len jeden vlas na hlave.

Namiesto Hamrana

Kövešová má za svoju investigatívnu robotu na konte niekoľko prestížnych ocenení, napríklad cenu Literárneho fondu. Na poličkách jej trónia aj tri sošky OTO v kategórii osobnosť televíznej publicistiky. Všetky tieto pohladenia od divákov a odborníkov prišli za to, čo si odkrútila v teréne. Nečudo, že ju domovská televízia nedávno povýšila a vyfasovala lukratívny flek moderátorky magazínu Reflex po Patrikovi Hermanovi, ktorý je na odchode do RTVS. Táto relácia však nie je pre Kristínu nijakou neznámou, keďže v nej ako redaktorka roky neúnavne mapuje rôznu zločinnosť. Do činenia s neodbytnou tmavovláskou mali hlavy seredského drogového gangu, rumunskí falošní žobráci, ktorí terorizovali ľudí v hlavnom meste, ale aj rôzna chamraď na diaľničných odpočívadlách, ktorá okrádala vodičov.

Markizáčke nie sú proti srsti ani prostitútky, ktoré pasáci „pasú“ a zneužívajú, a nedávno bola na pretrase aj kauza zneužívania maloletej kňazom, ktorú mapovala. Duchovného naháňala po súdoch a otvorene v reportáži kritizovala, ako mohol sériový predátor obísť len s podmienkou. Do škandálu sa nakoniec vložil aj generálny prokurátor a sťal hlavy dvom regionálnym prokurátorkám, ktoré podľa neho pochybili. Kňaza tak vďaka Kristíne čakajú ešte krušné chvíle. Prípady pedofílie však sleduje aj v iných závažných prípadoch.