Očkovacia lotéria, ktorú vysielala v nedeľu večer RTVS, priniesla infarktové momenty a upozornila na mnohé nedostatky.

Pravidlá hovoria o tom, že koho v priamom prenose vyžrebujú, automaticky získava 1000 eur. Následne môže získať ďalšiu rozprávkovú sumu, ak zdvihne do 20 sekúnd telefón a povie heslo, ktoré sa objaví na obrazovke.

Anketa

Zapojili ste sa do očkovacej lotérie?

Zo 101-tisícovej výhry sa teší Lýdia z Nižnej Sitnice, ale ďalší už mali smolu. Matej z Ružindola síce zdvihol, následne buď položil alebo sa signál prerušil, takže získal "len" 1000 eur a ďalší vyžrebovaný mohol teda vyhrať k tisícke aj 200 000 eur.

Vyžrebovaný Jakub z Rakovnice ale nezdvihol, takže šancu dostal ďalší zaočkovaný a vyžrebovaný človek, ktorý sa mohol tešiť z 300 000 eur. Bol ním Lukáš z Košíc, ten však nebol pri televízore a tak nepovedal heslo.

Najhoršie ale obišla Zuzana z Prešova, ktorá mohla vyhrať 400 000 eur. Tá kvôli pomalšiemu internetu povedala síce heslo, ale neskoro, po časovom limite. Márne niekoľkokrát opakovala heslo do telefónu, nepomohlo.


Igor Matovič na svojom facebooku okomentoval ironicky celú situáciu takto: "Uff … DRÁMA hneď na prvýkrát. 300 tisíc v lufte … “nepozerám telku”, 400 tisíc v lufte … “mám pomalý internet”. Nuž, tým pádom prvý šťastlivec budúcu nedeľu hrá rovno o 500 tisíc evri ))"


Reakcia ľudí nenechala na seba dlho čakať. Po prvé, Matovič zdvihol mnohým tlak ironickým podtónom, v ktorom urobil zo smoliarov hlupákov, pod druhé, ľudia upozornili na to, že tento systém diskriminuje mnohých zaočkovaných a po tretie, rozdávané státisíce by sa podľa nich v tomto štáte dali vylužiť aj efektívnejšie.

Tu sú niektoré reakcie:


"A čo ešte diskriminácia hluchých, nemých a nevidomých ľudí?"