Vyštudovanej medičke Marcele Laiferovej (74), ktorá urobila obrovskú spevácku kariéru, pripravil osud v ľúbostnom živote veľa pekných ale aj ťažkých chvíľ. O prvom manželstve, z ktorého sa narodil jej syn Stanislav, nehovorí, zato o svojich ďalších láskach áno. Druhýkrát sa vydala za doktora Jaroslava Laifera († 40), ktorý bol tiež hudobníkom. 

Charizmatický umelec však zomrel na následky banálnej operácie. Marcela Laiferová je predsvedčená, že za jeho smrť môže zbabraná operácia žlčníka. Ovdovela, keď mala iba 24 rokov a priznala, že napriek tomu, že v tom čase bola už mamou, rozhodla sa, že už nechce žiť. „Zabudla som na svet… Bola som od manžela úplne závislá, milovala som ho, obdivovala, chcela som sa naňho podobať. Hlavne som bola mladá a vyčerpaná aj štátnicami,“ povedala Šarmu predčasom. Život chcela ukončiť tabletkami, zachránil ju však brat, ktorému sa zdalo podozrivé, že neotvára dvere. „Dnes už viem, že nič na svete nestojí za to, aby si človek siahol na život,“ povedala Šarmu s odstupom rokov.

Štyri roky po manželovej smrti ju postretla opäť láska, dokonca láska na prvý pohľad - zamilovala sa do Ladislava Zacharidesa († 69) , štátneho trénera lyžiarok. V čase ich zoznámenia žil v Liptovskom Mikuláši, stretli sa pri nahrávaní televízneho programu.

Marcela Laiferová s doktorom Zacharidesom.
Marcela Laiferová s doktorom Zacharidesom.
Zdroj: ME

Po rokoch sa síce tajne rozviedli, ale stále spolu dobre vychádzali, žili pod jednou strechou. Keď ochorel na Parkinsonovu chorobu, s láskou sa oňho ešte dlhé roky starala. Náhle zomrel v deň ich výročia sobáša, hoci ho plánovali osláviť s rodinou, už nestihli. Ladislav Zacharides bol nielen skvelým lyžiarom či plavcom ale aj umelcom, ktorého bavilo maľovanie obrazov. Marcela Laiferová s ním má syna Martina.

Obe svoje lásky pochovala do jedného hrobu. Odpočívajú v Slávičom údolí v Bratislave. FOTO UPRAVENÉHO HROBU NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.