Dorota sa úspešne venuje svojej cestovnej kancelárii, ktorá ponúka pobyty v exotických a skutočne ďalekých krajinách. V jednej z nich je práve aj samotná Dorota. Príjemná cesta sa však pre ňu zmenila na peklo. A to nie je tak dávno, kedy si prešla nepríjemnými zdravotnými komplikáciami... Čo sa stalo tentoraz?

"Vždy som najviac túžila zrovna po tom, aby mi v Indii rozbíjali ladvinové kamene. Už štvrtý deň pôrodné bolesti, kto ste zažili, viete. Zajtra mi snáď už pomôžu," zverila sa na sociálnej sieti Nvotová. Snáď nepríjemné bolesti čoskoro ustanú...

Pľúcna embólia si ju svojho času našla počas toho, ako sprevádzala ľudí na zájazde v Nepále. Po problémoch sa zaprisahala, že prestane fajčiť. Tento záväzok ju držal niekoľko mesiacov, dnes si to mierne upravila - na 5 cigariet denne.

"Päť mesiacov som nefajčila a veru, bola som veľmi nešťastná. V tom období sa mi navyše spustilo ďalšie nové ochorenie, hypotyreóza, teda autoimunitný zápal štítnej žľazy a jej hypofunkcia, a to extrémna. Čiže nakoniec sa došlo na to, že som priberala z toho, nie z nefajčenia. Už mi dali liečbu a pomaly, ale len naozaj veľmi pomaly chudnem. Keďže pre túto novú diagnózu a dosť „blbý postkovid“ som bola stále unavená a úplne bez života, lekári mi dovolili dať si päť cigariet denne (áno, aj ten pľúcny!), a to bez výčitiek. Tak tých päť denne fajčím. Myslela som si, že sa nedá fajčiť málo, keď bol človek zvyknutý fajčiť dvadsaťpäť, ale dá sa to. A viac si ich vychutnávam. Nechcem sa vrátiť k tomu extrémnemu fajčeniu," priznala Šarmu úprimná Dorota.