Diváci sa s rodákom z amerického Houstonu stretli prvýkrát v roku 1979, keď debutoval pred kamerou v projekte Skatetown, USA. To už mal za sebou koketovanie s objektívom ako príležitostný model, ale tiež početné tanečné vystúpenia.

Denník Pravda si všimol, že zlom v kariére herca prišiel až v polovici osemdesiatych rokov – vtedy sa najprv objavil v populárnom televíznom seriáli Sever a juh a následne aj azda v najkultovejšom filme svojej kariéry – milostnej tanečnej romanci Hriešny tanec.

Aj spoluautor hitu

Od tohto momentu sa zo Swayzeho stal skutočný sexidol Ameriky, a jeho popularita extrémne vzrástla aj po celom svete. Producenti pritom vôbec neočakávali od nízkorozpočtovej snímky, že zarobí v USA 64 miliónov dolárov a na celom svete 214 miliónov dolárov.

Mladý Patrick mal pohyby ako tanečný Boh.
Zdroj: Movie Stills DB

Swayze bol aj spoluautorom a interpretom piesne She's Like the Wind z tohto filmu, ktorá sa stala hitom, čo jeho popularitu posilnilo ešte viac. Po jeho boku sa v legendárnom romantickom filme predstavila Jennifer Grey, no paradoxne jej sa taký prelom v kariére aj napriek úspechu filmu spraviť nepodarilo.

Verný jednej tanečnici

Patrick Swayze sa vďaka svojmu vzhľadu viackrát ocitol v zoznamoch najkrajších či najsexi hercov. Jeho tvár sa koncom 80-tych a začiatkom 90-tych rokov objavovala na plagátoch rozvešaných na stenách v izbách tínedžeriek po celom svete. Ženy si však herec získal tým, že bol oddaným manželom svojej dlhoročnej lásky – tanečnice Lise Niemiovej.

Jennifer Greyová bola so svojím nosom v podstate spokojná. Na operáciu ju prehovorila mama, ale bola to zlá rada.
Zdroj: Profimedia

Tá sedela po jeho boku aj v momente, keď naposledy vydýchol. Stalo sa tak 14. septembra 2009, keď herec vo veku 57 rokov prehral svoj boj s rakovinou pankreasu. Britské médiá teraz píšu, že jeho filmy milovala aj práve zosnulá Alžbeta II.