Instagram jednej z najkrajších žien sveta, ktorá si ako jedna z mála Češiek naozaj môže hovoriť topmodelka, v poslednom čase kypí rodinnými zábermi. Vidno, že Petra, ktorá nedávno oslávila štyridsiate prvé narodeniny, prežíva veľmi šťastné obdobie. Vlani sa vydala za krásneho mladého milionára a koncom roka mu porodila dieťa. Pôrod Bodhiho bol síce dramatický, ale už je všetko v poriadku a Petra vešia na web jednu jeho fotku za druhou.

Ten, kto pozná jej minulosť, si nemôže nevšimnúť, že Petra trávi materskú pri mori. Väčšina fotiek totiž zachycuje rodinku na pláži. Je to zvláštne, lebo Petra pozná aj jeho odvrátenú tvár. Na vlastnej koži zažila smrtiacu silu vlny tsunami, ktorá ju doslova spláchla z izby luxusného bungalova. Dolámala ju a skoro utopila. Jej vtedajší snúbenec zmizol v mútnych vodách navždy...

Vyzerá to však, že oceánu už odpustila a s traumou sa obdivuhodne vyrovnala. Možno aj preto, že po tragédii jej život namiešal už len samé pozitívne karty.

Nezabudla

V záplave idylických rodinných fotiek z posledných dní je jedna, ktorá sa vymyká. Pohľad na zatopené domy, ktorú zverejnila na výročie drámy. Petra k snímke napísala, že si v ten deň zapálila sviečku a zaspomínala si na všetky obete. Určite sa jej pred očami vynoril aj vlastný príbeh, keď v roku 2004 sama bojovala o život.

Dovtedy bolo všetko úžasné. Krásku z Karvinej objavil v šestnástich rokoch na pražskej ulici skaut agentúry súťaže Elite Model Look a vzápätí sa z nej stala hviezda svetového modelingu. Okúzlila nielen všetkých renomovaných módnych návrhárov, ale aj fotografa módy Simona Atleeho (†33). Dokonca sa zasnúbili. Ich spoločný výlet do thajského raja sa však zmenil na peklo, pri ktorom zahynulo štvrť milióna ľudí. Vrátane Petrinej lásky.

V toxickom bahne

Ona sama opísala tragédiu takto: „Boli sme sa prejsť za odlivu po pláži a videla som, ako sa more dvíha. Nikdy som však o tsunami nepočula, takže som nerozpoznala varovné znamenie. Keby som to vedela, povedala by som priateľovi a ľuďom, aby sa ukryli niekde vo výškach. Dokazuje to, aký význam majú vedomosti! My sme sa však vrátili do bungalova a vtedy prišla tá vlna… V niekoľkých sekundách nás vyplavilo. Topili sme sa, na štyroch miestach som mala zlomenú panvu. Mala som však šťastie, že sa mi podarilo zachytiť palmy, ktorej som sa držala osem hodín.“

Petra naposledy videla Simona, keď na chvíľu zostali uväznení na streche, potom ju vlny zmietli a ona hltala toxickú vodu a bahno. Okolo nej sa ozýval hrozivý krik. Horšie bolo, keď zmĺkol. Bolo jasné, že ľudia sa utopili. Ona zázrakom prežila, hoci niekoľkokrát pre vnútorné zranenia či neznesiteľné bolesti z dolámaných panvových kostí upadla do bezvedomia. Záchranári ju však ako jednu z mála našli živú. Dostala sa do nemocnice a potom domov, kde sa odznova musela učiť chodiť.

Skoro svokor Lennon

Napriek jazvám sa vrátila aj do špičkového modelingu. Svoju slávu a peniaze využila na to, že založila charitatívnu organizáciu Šťastné srdcia, ktorá pomáha deťom. V súkromí však neraz lámala mužské srdcia. Jej náručou prešli herci Sean Penn, Bruce Willis, spevák James Blunt, syn Johna Lennona alebo premiér Haiti. Viackrát sa dokonca zasnúbila, zásnuby však napokon vždy zrušila.

Až v štyridsiatke sa konečne usadila. Za Benjamina Larretcheho sa tajne vydala na posvätnom mieste v arizonskej púšti a napriek vyššiemu veku bez problémov otehotnela.

Nirvána

Pôrod bol síce trošku dramatický, lebo syn sa na svet vypýtal v šesťtýždňovom predstihu. Rodičia na to neboli celkom nachystaní, tak rýchlo sadli do auta, lenže bola silná búrka, zlé cesty, veľa nechýbalo a modelka skoro porodila v aute. To by bola tragédia, pretože pre polámanú panvu nakoniec musela rodiť cisárskym rezom a predčasne narodený chlapček musel hneď do inkubátora.

„Vidieť ho s hadičkami napojenými na jeho telíčko, v neustálom hluku udržiavacích prístrojov, bolo to pre mňa veľmi ťažké,“ prezradila v rozhovore pre časopis Hello! To však už je minulosť a Bodhi je v poriadku. A rodinka žije v duchu mena, ktoré mu dali. Slovo bodhi je totiž v budhizme posvätný strom a vyjadruje aj stav harmónie, porozumenia a prepojenia s prírodou, vesmírom. Teda vlastne stav nirvány a v tej sa teraz Petra evidentne ocitla.