Keď si speváčka Katka Knechtová preberala nedávno v Redute cenu Slovenka roka v kategórii umenie a kultúra, povedala: „My, ženy, potrebujeme podporu a potrebujeme vedieť, že sme v niečom naozaj dobré. Nie veľakrát sa nám to v živote dostáva...“ Áno, my, ženy, často vyzeráme silné, ale nie sme z ocele, potrebujeme dostávať podporu zvonka. Aj tú partnerskú. Keď ju nemáme, sme krehkejšie. Všetci si to uvedomili aj vtedy, keď videli na javisku Anetu Pariškovú a Katarínu Žbirkovú.

Dal jej istotu

Anetu Pariškovú, mamu troch synov, dobrovoľníčku, moderátorku a pedagogičku postihlo po všetkých osobných peripetiách s mužmi aj onkologické ochorenie. Statočne sa s ním pobila a ide ďalej. Po tom, ako zažila nespoľahlivých partnerov, je pre ňu manželstvo s Miroslavom Polakovičom balzamom na dušu a istotou. „Páni sú dôležití pre dámy a dámy pre pánov. Snažím sa svojich troch synov vychovávať k tomu, aby svojim budúcim ženám umožňovali sebarealizáciu, pretože bez podpory to nejde... Ďakujem ti Mirko,“ odkázala okrem iného manželovi, ktorého si vzala v roku 2017. Aneta, ktorej život bol v ohrození, zaželala všetkým zdravie, lásku aj mier.

Meky naveky

Na rozdiel od Anety, Katka Žbirková mohla poslať poďakovanie za lásku a oporu už len do neba. Vdova po Mirovi Žbirkovi (†69) bola v ten večer mimoriadne dojatá. Podujatie sa totiž nieslo v duchu spomienky na speváka, ktorý na ženy nikdy nezabúdal. A svoju „Catherine“ nekonečne miloval. Na pódiu povedala, že keď v posledných dňoch viackrát cestovala na Slovensko, cítila sa, akoby išla domov a vracala sa niekam, kde trávila s Mekym čas. „Som vďačná za tie roky a dni s Mekym,“ povedala trasúcim sa hlasom. „Ďakujem všetkým, ktorí mi neúnavne vyjadrujete podporu, veľa to pre mňa znamená. Ako hovoril Meky, keď tu nebudem, budú tu moje piesne. A o to sa snažil do posledných svojich dní. Asi by teraz povedal: Ďakujem, love and peace. A ja hovorím: Meky naveky,“ uzavrela žena, ktorej v živote vzniklo veľké prázdno. Ťažko ho niekto alebo niečo nahradí.

Ktoré ženy mali šťastie na partnerov, po tom, ako prešli náročným obdobím, si pozrite vo fotogalérii.