Anne Heche, známa z filmov Šesť dní, sedem nocí alebo remake slávneho thrilleru Psycho, mala piateho augusta vážnu nehodu. Jej Mini Cooper, ktorým sa rútila veľkou rýchlosťou ulicami, začal po náraze do rodinného domu v Los Angeles horieť. Herečka utrpela vážne popáleniny a zranenia.

Televízia CNN informovala, že vyše 50 hasičom trvalo hodinu, kým oheň dostali úplne pod kontrolu.

Herečka skončila v nemocnici v kritickom stave, okrem popálenín mala aj poranenie mozgu a bola v kóme. Lekári neboli optimistickí, nádej, že by prežila, bola malá.

Herečku udržiavali do dnešného dňa iba prístroje, lekári potvrdili mozgovú smrť. Pri živote ju držali ešte posledné dni preto, že počas života vyjadrila želanie, aby jej po smrti odobrali orgány a transplantovali chorým, ktorí ich potrebujú. Informoval o tom aj portál Daily Mail. V piatok, 12. augusta ju definitívne odpojili od prístrojov. Zomrela vo veku 53 rokov.

Smutné je, že v jej krvi objavili kokaín. Herečka, ktorá netajila, že mala roky psychické problémy aj preto, že ju zneužíval otec, mala dlhšiu dobu aj problémy s alkoholom. Nie raz si sadla za volant opitá.