Pozriete si tie rozprávky aj vy?

Mám medzi nimi favoritky – a nemyslím tie, v ktorých hrám, až taká zahľadená do seba nie som – ale najmä tie klasické. Keď ide nejaká so mnou, známi mi zavolajú: Zapni si telku, práve sa na teba pozeráme... Sadnem si k tomu len na chvíľku, väčšinou vtedy niečo robím.

Keď boli vaše dcéry malé, čo hovorili na to, že doma majú princeznú?

Nie som si istá, či ma tak vnímali, skôr si začali všímať, že som herečka. Keď bola Rebecca prváčka a s manželom sme prišli po ňu do školy, nechápala, prečo sa jej spolužiaci na nás vrhli a pýtali si autogramy. A princeznú? To ja som ich brala ako princezničky.

Dnes by bolo pre vás väčšou výzvou hrať kráľovnú alebo ježibabu?

Kráľovnú by som si rada zahrala, ale ešte radšej nejakú zápornú postavu, pri ktorej by som mohla využiť väčšiu škálu výrazových prostriedkov. Bosorka by bola úplne skvelá...

Aj keby vás až tak zamaskovali, že by vás nikto nespoznal?

No a čo? Keď prídem do práce, môžu si so mnou robiť takmer všetko. S vlasmi mi môžu urobiť akýkoľvek výbuch, nalíčiť ma, ako len chcú... Nepotrebujem byť za krásnu a úžasnú.

Hrali ste už aj mrchy, čo idú po chlapoch. Vyžívali ste sa v tom?

Nič v živote nie je len čierne alebo biele a nik sa nespráva iba ideálne. Možnosť zahrať si mrchu schuti a nemusieť sa pri tom kontrolovať, vždy uvítam. A užívam si to.

Nie je to výhoda, že potom už nemusíte byť doma mrchou?

Chlapi by s vami asi súhlasili, ale myslím, že to žitie doma a partnerský vzťah je o niečom inom, ako si robiť naschvály. Skôr je vtipné, ak si ma s takouto postavou spájajú diváci a pokladajú ma za beštiu. A odvážnejší mi aj vynadajú alebo povedia, že sa na mňa nedá pozerať (smiech)...

Dnes mnohé mladé ženy lovia mužov, najmä takých, čo majú zlatú kreditku. Ide im vôbec o lásku?

Celkovo mám pocit, že hodnotový systém sa posunul kamsi inam. Ľudia sa spolu málo rozprávajú, komunikujú najmä cez sociálne siete či cez telefón... Vytráca sa úprimnosť, vzájomná úcta a prenáša sa to aj do vzťahov. Ekonomická situácia tomu len nahráva. Ktorá žena má na to žalúdok, možno uprednostní mamon pred skutočnou láskou.

Máte vo svojom okolí aj také ženy?

Nemám a keby sa vyskytli, určite by neboli mojimi priateľkami.

V seriáli Horúca krv ste ako sestrička mužom poriadne komplikovali život. Možno si vzťah vynútiť?

Neexistuje vynútený vzťah. Ak sa dvaja ľudia nájdu a funguje to medzi nimi, musia na vzťahu celý život pracovať. Neznamená to, že teraz sa ľúbime, a tým sa to končí. Je to založené na úcte, tolerancii, dôvere... Dokonca niektoré zúfalé ženy si myslia, že ak budú mať s tým mužom dieťa, tak si ho udržia. Neudržia, iba čo budú nešťastní ďalší ľudia...

S manželom Štefanom Kožkom ste sa našli, keď ste obaja mali za sebou nevydarené manželstvo. Prečo ste išli do ďalšieho?

Stretli sme sa prv, než sa nám skončili manželstvá, ale už sa k tomu nerada vraciam. Ja som sa druhý raz nechcela vydávať ani Štefan sa nechcel ženiť, ale mali sme ťažké obdobie, lebo nás aj s našou štvorročnou spoločnou dcérkou začali osočovať v bulvári. Števo sa veľmi nahneval. Povedal, že neznesie, aby ma všelijako pomenúvali – slovo družka bolo ešte jedno z najkrajších – a tak ma požiadal o ruku.

Zmenilo sa tým niečo?

Nič, ale pre túto spoločnosť je papier asi podstatný...

Strpeli by ste aj prípadnú manželovu neveru?

Nevera je veľmi tenký ľad, nikto nemôže povedať, že mne sa to nikdy nestane. A čo by som robila? Už som rozvážnejšia, všeličo sme spolu preskákali, no ani tak si nemyslím, že by mu to prešlo ľahko (smiech). Ale asi by som náš vzťah na základe jedného prešľapu nehodila hneď za hlavu...

Bývate v Rusovciach a na dedine je dôležité mať dobrých susedov. Máte ich?

Áno a viacerých. Na Silvestra si v našom parčíku už pár rokov robíme homeles párty. Vyložíme von sedenia, do suda založíme oheň, donesieme jedlo, nápoje. Sedíme, jeme a popíjame, prichádzajú priatelia, susedia a o polnoci odpálime parádny ohňostroj.

Dostanete sa s manželom občas do spoločnosti alebo po tom netúžite?

Ak nás pozvú, áno, ale veľmi to nevyhľadávame. Niektorí hovoria, že je to chyba, lebo sa tam dajú získať aj pracovné ponuky... No zažili sme aj situácie, keď sme cítili, že medzi tú zostavu ľudí jednoducho nepatríme.

Čo urobíte, keď chcete vyzerať sexi a neprehliadnuteľne?

Mám rada prirodzenosť na maximum, tá sa však nedá dosiahnuť zo dňa na deň. Ak sa žena stará o svoje vlasy, pleť, postavu, tak sa to odrazí aj vtedy, keď potrebuje byť krásna. Mám kamarátky vizážistky i kaderníčku, takže ak mi na tom veľmi záleží, zverím sa do ich rúk.

V akých veciach sa necítite dobre?

V extravagantných.

Bez akých vecí v šatníku by ste to neboli vy?

Som nohavicový typ a aj kostýmy uprednostňujem nohavicové. V posledných rokoch sa mi zapáčili aj šaty, ale väčšinou stále hľadám, lebo svoju predstavu v obchodoch veľmi nevidím. Ak ma však niečo vystihuje, tak športová elegancia a praktické veci.

Viete byť márnotratná?

Môj manžel tvrdí, že som márnotratná, ale je pravda, že mám rada kabelky a topánky. Keď sa dostanem k ich zdroju, mám problém. Páči sa mi ich hneď viacero, ale už sa viem krotiť. Teším sa aj na výpredaje, keď si môžem nakúpiť pekné kúsky za menej peňazí.

A čo ak to s nákupmi preženiete?

Ak sa neudržím a nakúpim viac vecí, niektoré si schovávam v kufri auta. A po čase ich vytiahnem ako nové (smiech).

Starnúť sa dá s gráciou

Je Zuzana Skopálová typ, ktorý priznáva vek do poslednej vrásky alebo ho chce aspoň trošku oklamať? Vraj sa jej zdá smiešne, ak si chce niekto uberať roky, lebo vek neoklamete. Stačí sa postaviť vedľa mladej baby a rozdiel je jasný. „Hrať sa v mojom veku na mladú babu je nedôstojné,“ hovorí herečka a dodáva: „Myslím, že starnúť sa dá s gráciou a eleganciou. Každý vek prináša žene niečo nádherné. Je v poriadku, ak si vie trochu pomôcť, ale hlavne nenásilne a nevtieravo.“