Vlastina Svátková, ktorej sa rozpadlo druhé manželstvo, si nedávno dopriala nový dom s vysnívanou záhradou. Herečka s citom pre krásne veci si do interiéru zadovážila aj unikátne kreslo, ktoré si ale sama dotvorila.

 

Autorom tvaru sympatického kresla je taliansky dizajnér a architekt Marco Zanuso (1916 - 2001), ktorý sa preslávil aj tým, že do svojich kresiel a stoličiek zapracovával netradičné materiály. Posunul nábytok o konskú hlavu dopredu. Kusy jeho nábytku môžete vidieť aj v rôznych múzeách sveta, vrátane Múzea moderného umenia v New Yorku.


Vlastina, vedomá si toho, aký poklad má, pochválila sa ním aj na sociálnej sieti.
"O tom, že se začne pán podobať na svojho psa, som už počul. Dokonca aj o tom, že sa začnú nas seba podobať ľudia, ktorí spolu žijú dlhé roky. Ale o tom, že sa začnem podobať na svoj nábytok, sa mi nesnívalo ani v tom najšialenejšom sne," okomentovala svoju radosť z farebného kresla aj svojho farebného outfitu za volantom.

Zánovné kreslo nechala vynoviť, a prezradila aj tip: "Keď si v najväčšom strese, riešiš sťahovanie, súdy a vlastnú existenciu, kúp si staré kreslo, látku na kabát a nechaj si ho očalúniť."

FOTO KRESLA NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.

Anketa

Páči sa vám myšlienka recyklácie nábytku?