Herečka bola súčasťou módnej prehliadky, ktorou  sa na začiatku leta otvárala bratislavská Magio pláž. Keďže tento rok sa pláž nesie v duchu zodpovednosti voči životnému prostrediu, modelky predvádzali šaty návrhárky Veroniky Lokajčíkovej, vyrobené zo zrecyklovaných plastov.  Mirke Partlovej sme položili 3 otázky:

1. Aký je váš najväčší prehrešok proti životnému prostrediu?

Ja si myslím, že nie som až tak veľmi škodlivá pre prostredie. (Úsmev). Snažím sa separovať odpad, ak je to možné, snažím sa eliminovať auto a chodiť MHD alebo pešo, ale myslím si, že na začiatok stačí, keby toto urobil každý z nás a možno by to bolo fajn pre všetkých. Aj keď zo zážitkov a skúseností z Indie to bude ešte dlho trvať.

V šatách z recyklovaných materiálov. Hore zľava: Dominika Morávková, Barbora Bakošová, Mirka Partlová. Dole zľava:
Diana Hágerová, Broňa Kováčiková, Soňa Štefková
V šatách z recyklovaných materiálov. Hore zľava: Dominika Morávková, Barbora Bakošová, Mirka Partlová. Dole zľava: Diana Hágerová, Broňa Kováčiková, Soňa Štefková
Zdroj: Jakub_KLIMO

2. Vaša ekologická nočná mora?

Ono ten čas plynie a človek má pocit, že sa ho veľa vecí až tak netýka alebo že sa toho nedožije. Ale, bohužiaľ, sa to týka nás všetkých! Jasné, že mi trhá srdce, keď vidím, koľko plastu je v moriach, vyrúbané lesy a pod. Ale tak isto verím, že sa spamätáme a nájdeme ideálne riešenie „príroda vs. biznis“. Lebo inak sme aj my len malé rybičky v mori s plastom na krku.

 Ako zachraňujete/šetríte planétu vo vašom mikrosvete?

Snažím sa všetko eliminovať a žiť zdravo. Bohužiaľ, aj mňa niekedy svet pomelie a netvárim sa ako ideálny záchranca prírody! Ale páči sa mi, že sa svet pomaličky spamätáva a začínajú byť dostupnejšie EKO veci na bežný život. Mladí ľudia začínajú raziť tento zdravý trend a musím priznať, že sa mi veľmi páči!