Čo ste robili celý ten čas?

Pracovala som pred kamerami, ale na internete. Točili sme evitovky i komediálny sitkom V háji s Rišom Stankem a Ľubom Kostelným. Išli sme na dve kamery, bavilo ma to, lebo tam bola úplná sloboda.

V seriáli Vdova zavraždia vášho manžela pred očami malého syna. Možno sa z takej traumy vôbec spamätať?

Deti vidia všelijaké veci, vo vojnových krajinách je to až katastrofa. Taký zážitok sa pod človeka veľmi podpíše, najmä keď je to v detstve. Z toho vznikajú generačné pomsty, z ktorých sa nedá vyvliecť ani ich zastaviť. Ak vám niekto siahne na dieťa, môžete byť akokoľvek veriaci, chcete sa pomstiť. Viem to pochopiť.

Aj takú situáciu, ktorá by vás v osobnom živote prinútila spolupracovať so zločincami?

Všetci spolupracujeme so zločincami. Len si vezmite, akí ľudia sa dostali k veľkým peniazom a akým spôsobom. A, paradoxne, zistíte, že tí istí ľudia teraz investujú do rozvoja rôznych odvetví či do charity. Práve som v kine videla americký film Vlk z Wall Street. Je o tom, akú moc majú peniaze, keď človeku dávajú pocit velikášstva, že všetko si môže kúpiť, že všetko je na predaj. A ešte byť dobrým človekom, lebo dáva na charitu a ľudí chce spasiť pred chudobou.

Veľa ľudí skúša šťastie v lotérii a chce vyhrať toľko, aby už nemuseli nikdy pracovať. Túžite aj vy po takých peniazoch?

Neviem, či by ma urobili slobodnou. Také výhry sa väčšinou rýchlo roztratia. Ľahko prišli, ľahko odídu. Ja som skromná, nepotrebujem veľké peniaze. Život predsa nie je len o nich.

Vaša Tamara Vicenová koná v mene ochrany svojich detí. Ste typ, ktorý by za to svoje položil aj život?

Za deti určite áno. A možno aj za vlasť. Keby ma naštvala nejaká nespravodlivosť, viem si predstaviť, že by som nasadla do lietadla a niečo zbombardovala (smiech).

V seriáli sa z vás stane sexi mafiánka. Hrali ste už podobnú rolu?

Sexi alebo mafiánku? Čo mám teraz na seba našiť? Že som ako malá ukradla zubnú kefku?

Pripravovali ste sa nejako na tú rolu?

Doma som točila kamerou, ako si to predhrávam, skúšala som, ako tú rolu uchopiť, keďže nemôžem ísť veľmi proti svojmu typu. Vyžaduje si určitý chlad a nezúčastnenosť v styku s ľuďmi z podsvetia.

Nie sú, naopak, dobráčky vytrhnuté z reality?

Čo ja viem, sestrička Kamila v Ordinácii v ružovej záhrade sa mi hrala dobre.

Niektoré slovenské herečky majú skúsenosť s mužmi, ktorí balansovali na hranici zákona. Priťahujú ženy takí muži?

Neviem, ale vždy je nejaká motivácia. Myslím, že na tom type žien dopredu vidieť, aký muž ich zaujíma. Akoby to mali napísané vo svojom životnom štýle...

Otočme list. Dá vám päťročná Tánička ešte zabrať?

Tak to je fakt náročné. Keď prídem po trinástich hodinách nakrúcania domov, ešte dve hodiny sa s ňou hrám, včera sme si spolu kreslili. Keby bola úplne malá a nebola by v škôlke, naozaj neviem, ako by som nakrúcala tento seriál.

Keď ste dlho na pľaci, ako je o dcéru postarané?

Do druhej poobede je v škôlke, potom je s mužom alebo s mojou mamou. Tánička je zlatá, zakladá si na tom, že má známu mamu, až sa toho trochu obávam (smiech).

Odkiaľ vie, že ste známa?

Z bilbordu pri ich škôlke. Aspoň tridsaťkrát povedala, že maminka bola na veľkom plagáte a celá škôlka to veľmi obdivuje. Alebo nedávno predavačke otĺkala o hlavu, že tá teta na titulke časopisu je jej maminka. Dosť to prežíva.

Už roky ste vydatá za dizajnéra Ivana Čobeja. Poznáte tajomstvo, ako tak dlho vydržať s jedným mužom?

A s jednou ženou? Musíte si nájsť fungujúci model spolužitia. Neviem, čo by som bez svojho muža robila. Práca je fajn, aj keď každé dva roky chcem od nej utiecť, lebo ma vyčerpáva, ale hlavne mám rada rodinný život. Ivan to so mnou vydržal aj ja s ním, čo pri našich povolaniach nie je jednoduché.

Herečka Michaela Čobejová: Pomstu viem pochopiť

A po rokoch sa hrany obrúsia?

Samozrejme. Obaja sme temperamentní, každý máme svoje zbrane. Ivan najmä iróniu, ktorá ma občas privádza do šialenstva, ja zas kričím a hádžem predmety. Ale inak v pohode... Nikdy sme však nemali tichú domácnosť. Nechcem hovoriť, že náš vzťah bude navždy, ale bola by som rada, keby bol navždy.

Čím si ako rodina spestrujete voľný čas?

Veľmi sme si obľúbili Kremnicu. Chodíme na prechádzky a užívame si to. S mojím mužom máme výhodu aj v tom, že sa veľa rozprávame, vlastne sme aj kamoši. Aspoň to hovorí naša staršia dcéra Ivka, ktorá momentálne študuje architektúru v belgickom Gente.

Máte čas aj na babské jazdy s kamarátkami?

Nedávno ma spolužiačky volali, ale nemohla som, práve som bola po frakčnom laseri. Vôbec som nemala oči. Napísala som im esemesku, že nemôžem, lebo som veľmi spuchnutá. Odpísali mi: „Neboj sa, len príď. My sme tu všetky spuchnuté!“

Čo si z tých zákrokov estetickej medicíny užívate najväčšmi?

Nič, všetko to hrozne bolí, lebo mám nízky prah bolesti. Ale vždy ma presvedčia, aby som niečo vyskúšala. Mám povolanie, v ktorom sa o seba jednoducho musím starať.

Čím iným sa udržiavate vo forme? Diétami, cvičením?

Cvičím a každý deň behám. Kdesi som čítala, že pri behu nie je dobré robiť rekordy, tak som si to vzala k srdcu. Keď sa mi nechce, zvolím rýchlu chôdzu.

Foto: Archív

Po šou Let’s Dance ste ešte nejaký čas vystupovali s tanečníkom Tomášom Surovcom. Dostanete sa aj dnes na parket?

Mám nového tanečného partnera, svojho kolegu, občas si chodíme zatancovať. Ale viac sa pri tom nasmejeme. Kým pri behu sa skracujú šľachy, tanec je výborný na držanie tela.

Zatancujete si aj so svojím mužom?

Myslím, že Ivan je výborný tanečník, keď začne, je to do popuku. Jožo Vajda by pri ňom úplne zhasol (smiech).

Účasť na fašiangovom plese vám teda nehrozí?

Nikdy sme na žiadnom neboli...

Mňamky do postele

Miška Čobejová tvrdí, že nepodlieha žiadnej márnomyseľnosti. Hovorí: „Môj voľný čas je o dobrej knihe, ku ktorej si do postele vezmem chlebík s paštétou. Ale už to musím obmedzovať,“ smeje sa seriálová Tamara Vicenová, lebo mňamky sú zradné a odrážajú sa na postave. Drží diéty? Vraj stále, lebo sa musí strážiť. Nemôže jesť všetko a kedykoľvek. Keď denne behá, môže aj viac jesť, keď veľa točí, jedlo si odopiera. A raz ročne sa jeden týždeň týra tým, že pije len prečisťujúci nápoj.

„Vtedy si uvedomím, že keď nemôžem jesť, koľko času venujem vo svojej hlave jedlu. Hrozne to okliešťuje život. Potom musím pomaly nabehnúť na normálne stravovanie, aby sa naštartoval metabolizmus. Človek si zvykne na všetko. Aj na to, že neje...“