Očakávate na sviatok zamilovaných vždy nejaký roztomilý darček?

Vôbec nie, lebo Valentína neoslavujem. Keď niekoho milujete, prejavujete mu predsa lásku celý rok.

Ale ruže od priateľa by vás potešili...

To určite áno.

A keby on chcel oslavovať Valentína?

Nenamietala by som, ale ani neočakávala nič výnimočné.

Stále ste so svojím priateľom z vysokej školy alebo máte iného?

Už nie som a momentálne nikoho nemám.

Keď dievča vo vašom veku zostane single, vychutnáva si to?

Myslím, že pre každého je vzťah veľmi dôležitý, ale keď potom zostane single, zrazu má priestor pre seba, veľa vecí si môže utriediť. A nie je nič lepšie, ako keď dokáže byť sám so sebou a vydržať so svojimi myšlienkami. Iba tak sa dá fungovať a posúvať ďalej.

Na herectvo ste sa dostali na druhý pokus. Tak veľmi ste verili svojmu talentu?

Pri prvých prijímačkách som nebola presvedčená, či chcem ísť na VŠMU. Bola som v maturitnom ročníku, začala hrať v televíznom seriáli Obchod so šťastím a zrazu som nevedela, čo ďalej. Prijímačky som brala ľahkovážne. Bolo pochopiteľné, že ma neprijali.

Nestúpla vám len sláva do hlavy?

To nie. Skôr som bola očarená z toho prostredia, z tých kamier a ľudí okolo seba. Uvedomila som si, že by to mohla byť príjemná práca.

Na druhý pokus ste sa pripravili zodpovednejšie?

Už som tomu, že by som v herectve mohla pokračovať, verila oveľa viac.

Televízia seriál Klan už raz stiahla z vysielania, teraz ho presunula na iný kanál. Zamrzí taký krok hercov?

Bol to pre nás šok. Nie som však kompetentná rozhodovať o týchto veciach, uvidíme, čo bude ďalej. Rada by som v tej práci a atmosfére pokračovala s kolegami ďalej.

V seriáli vás zločinci uniesli v deň vašej svadby. Viete si predstaviť takú situáciu?

V takom zlomovom bode človek vôbec nevie, čo sa bude diať, s akým druhom zločincov má do činenia, či neudrela jeho posledná hodina... Pre obeť to musí byť strašné a v prvých minútach ide racionálne uvažovanie asi bokom.

Funguje vtedy u ženy aj strach zo znásilnenia?

Iste áno. Ale najmä o život, lebo nerozumie, čo od nej vlastne chcú. Či chcú len peniaze, a keď ich dostanú, tak ju pustia...

Zažili ste pri nakrúcaní seriálu aj čosi nepríjemné?

Úvodné scény sme točili v Chorvátsku a tých šestnásť hodín na mori bolo dosť ťažkých. Prišla búrka, fúkalo, a hoci sme boli navlečení v neoprénoch, bolo mi zima. Vyčítala som si, že tam ako budúca potenciálna matka mrznem a ani si necítim nohy... Až odstupom času mi došlo, že to bol zážitok, na ktorý asi nikdy nezabudnem.

Nenapínalo vás na jachte?

Priznám sa, že trpím morskou chorobou. Vlny boli obrovské, a tak som užila tabletku a nakoniec to nejako zvládla. Niektoré členky štábu to znášali horšie a kopu času strávili aj na toalete (smiech).

Vyčítali by ste niečo svojej postave Inéz?

Podľa mňa je príliš mladá na taký krok, ja by som v jej veku nešla pred oltár. Ale možno by som takisto rebelovala, keby rodičia neboli nadšení mojím priateľom...

A chceli by ste sa raz vydať?

Momentálne si to neviem predstaviť. Dlho som si myslela, že na to, aby som s niekým žila vo vzťahu, papier nepotrebujem. Na druhej strane, život bez neho je pre všetky tie byrokratické záležitosti nevýhodný a neprajný.

Ale deti raz chcete mať...

Určite áno.

Keby si vás ich otec nechcel vziať, nechali by ste deťom svoje priezvisko?

Minimálne by som chcela, aby mali aj moje priezvisko.

Mnohí ľudia tvrdia, že žijú tu a teraz. Ako ďaleko dopredu uvažujete vy?

Aj ja patrím k ľuďom, ktorí sa snažia žiť tu a teraz. No sú aj chvíle, keď myslím na budúcnosť, na to, kam sa budú uberať moje kroky. Chcem ísť za svojou predstavou o živote, ale nie sa na ňu prehnane upínať.

Máte rada bioveci. Čo vôbec nejete?

Asi dva roky som nejedla mliečne výrobky ani mäso. To mi jedného dňa začalo smrdieť a prešla ma naň chuť. Keď som však nedávno začala jesť tvaroh, vrátila sa mi aj chuť na mäso. Ešte odolávam, ale čoraz častejšie myslím na hovädzí steak. Podstatné je počúvať svoje telo a dopriať mu, čo si pýta. A to som od svojich osemnástich rokov jedla len cestoviny a pizzu (smiech).

Foto: Archív

Nebáli ste sa, že z toho priberiete?

Najprv som to neriešila, no časom mi bolo jasné, že s tým musím niečo robiť. Začala som sa viac hýbať pri aerobiku, spinningu a pri tanci, momentálne je to beh, cvičenie vo fitku a moja najnovšia vášeň – box.

Dobre počujem?

Áno, pod dohľadom trénera som začala boxovať do vreca a je to úžasný adrenalín. Taký pocit šťastia a vyplavovanie endorfínov som ešte nezažila.

Kde si dá mojito?

Kristína Svarinská rada cestuje. Popri mori ju láka napríklad Thajsko či India. A aký má doteraz najsilnejší cestovateľský zážitok?

„Pred pár rokmi mi učarila Havana. Bola som tam v januári, ale práve vtedy prepukla dosť atypická klíma, na Floride dokonca zmrzli pomaranče, a tak som si povedala, že sa do toho mesta raz vrátim,“ hovorí sympatická herečka. A kedy?

„Keď bude pražiť slnko, na ulici budú všetci tancovať salsu a ja budem v bare popíjať mojito...“