Nezunovalo sa vám ešte to ustavičné presúvanie po diaľnici?

Už toho začína byť na mňa priveľa. Mám chuť si povedať – stačí, ale potom sa v divadle znova presvedčím, že mi to stojí za to. Neviem si predstaviť, že by som dala výpoveď, prípadne sa spoliehala na to, že budem ešte pár mesiacov točiť, a potom nič...

Zostávate aj preto, že v regionálnom divadle môžete viac hrať, a teda aj herecky rásť?

Na konkurze som bola už počas VŠMU, vzali ma, a tak som sa rozhodla, že to rok popri škole skúsim. A je pravda, že v žilinskom divadle mám viac priestoru na sebarealizáciu i na krajšie postavy. Hosťujú u nás aj starší herci, keďže my ich v súbore nemáme, a rada ich sledujem pri práci. Napríklad Janku Oľhovú.

Za rolu Hanni v inscenácii Taká fajn baba ste dostali Dosku za objav sezóny. Nepodlomili sa vám pri preberaní ocenenia nohy?

Podlomili a už pri vychádzaní na javisko. Viedli naň trochu deravé schody a mala som vysoké podpätky. A k tomu tá tréma, keď zaznelo moje meno. Nevedela som, či mám niečo povedať a čo vôbec, triasla som sa a červenala, až sa mi zastrel hlas...

Dala vám rola mentálne zaostalého dievčaťa zabrať?

Najmä som nechcela prekročiť mieru, aby ľudia nemali pocit, že niekoho parodujem. A chcela som, aby Hanni na javisku žila a bola uveriteľná. Nebolo jednoduché skĺbiť vonkajší výzor so psychickými pohnútkami jej konania. Pomohli mi v tom aj rozhovory s režisérkou.

Nie ste po takom psychicky náročnom predstavení unavená?

To predstavenie trvá len hodinu. Je síce namáhavé, ale netrápim sa v tej postave, naopak, užívam si to.

No vy ste si to už vyskúšali aj na pitevnom stole. Ako sa tam leží?

Tvrdo a nepohodlne. Ležala som akoby na nejakom rebríku, vďaka ktorému asi môžu s mŕtvymi ľahšie manipulovať. Chceli podo mňa aj niečo podložiť, ale vzhľadom na kameru a detaily sa to nedalo.

Ako sa hrá mŕtvola?

Ťažko, lebo mne sa stále chvejú viečka, aj keď mám zavreté oči. A nesmela som dýchať, lebo som nevedela, kedy budem v zábere kamery.

V Búrlivom víne hráte feťáčku Mirku, ktorá sa chce dostať zo závislosti a vybojovať si lásku. Napriek rýchlej seriálovej výrobe bolo čo hrať?

Mohla som sa odpichnúť od Mirkinej zúfalej minulosti, v tých situáciách mala niečo, čo som mohla hrať navyše, akýsi druhý plán. Bola to zaujímavá skúsenosť.

Čo za peklo musia byť tvrdé drogy?

No niečo hrozné a nepredstaviteľné! Keď som to hrala, mykalo mnou a triaslo ma. Asi najhoršie na drogách je, že človek sa nevie od nich odpútať, padá až na dno vlastnej duše, nikto mu nevie pomôcť a ani on sám sebe... Nechcem to zažiť a nikomu to neprajem.

Hanbíte sa, keď sa musíte bozkávať či prejavovať nežnosti pre televíznymi kamerami?

Najhoršie je to s tým hereckým kolegom vždy prvýkrát. S Braňom Deákom sme sa už trochu poznali, ale aj tak je to zvláštne napätie. Či to bude dobré, čo kamery, ako zareaguje štáb. A ešte musím myslieť aj na to, aby som sa neotočila chrbtom, nezabudla text...

Herečka Ivana Kubáčková: Chlapov nestriedam!

Užívajú si herci také situácie?

Niektorí možno áno, no ja sa ich snažím prežívať v rámci svojej postavy, aby to bolo aj technicky dobré, preto si to určite neužívam. Hlavne, keď sa ide šesťkrát po sebe, lebo sa niečo nedarí. Znervózniete a robíte to len ako činnosť, ktorú treba hodnoverne odohrať.

Vyzliekli by ste sa, keby si to scenár vyžadoval?

Som veľmi hanblivá, kým sa dá, tak sa tomu vyhýbam.

A keby sa nedalo?

Záviselo by to od okolností a od konkrétneho projektu. Myslím však, že do večerného rodinného seriálu sa nahota ani nehodí. A dá sa priznať aj inak, tajomnejšie a krajšie.

Ste momentálne zadaná?

Prežívam šťastné obdobie, ale vzťahy sú krehké, tak si to zatiaľ nechám pre seba. Musí vám stačiť, že som zadaná.

Čakali ste na ten vzťah dlhšie?

Mala som veľa pracovných povinností a málo času. Nie som typ, že keď niekomu padnem do oka, budem s ním dva týždne, potom zas s iným...

Mohol by byť aj z divadelného prostredia?

Málo sa stretávam s ľuďmi z hereckej brandže. Väčšinou čas trávim s ľuďmi, ktorí majú iné povolania.

Aký cieľ si dávate do svojho pracovného i osobného života?

Skombinovať súkromie i prácu, aby som nerobila jedno na úkor druhého. Hlavne, snažím sa upokojiť – mám pocit, že veľa cestujem a málo spím. Potrebujem to dať do rovnováhy, lebo sa to začína prejavovať na mojom zdraví. A to nie je dobré.

Ako odbúravate stres?

Keď ho je priveľa, najlepšie je vypnúť a ísť niekam von. Prejsť sa, ísť za ľuďmi, ktorí nepracujú v mojom odbore, porozprávať sa doma či pospať si. A rada jazdím na motokáre.

Túžite po motorke aj po surfistickom kurze niekde v Austrálii. Až tak veľmi vás láka nebezpečenstvo?

Nepovažujem to za nebezpečné, pre mňa to znamená najmä rýchlosť a adrenalín. Baví ma to. A hoci sa bojím výšok, myslím, že keby sa mi naskytla možnosť skočiť padákom alebo vyskúšať bungee jumping, idem do toho.

Rada sa občas nahodíte až tak, aby sa za vami otáčali muži?

Jasné, že to mám rada. Ak už mám ísť niekam pekná a lepšie oblečená – nielen pohodlne ako do práce –, určite si dám záležať. Chcem sa páčiť ako každá žena.

Foto: Archív

Robíte nájazdy do butikov a obchodov?

Na to veľmi nie som. Vždy, keď zháňam niečo konkrétne, buď to nemajú, alebo to nenájdem. Nemám také to šťastie z prvej ruky, že čo vidím, chytím, kúpim a je mi to dobré.

Čomu z módnych kúskov neodoláte?

Kabelky to nie sú, rada nosím kožené tašky, lebo do nich sa mi pri toľkom cestovaní zmestí viac vecí. Ak som na niečo zaťažená, tak na tričká, tých mám fakt veľa. A takisto rôznych príveskov a šperkov.