Kto by si ju nepamätal ako usmiatu babku Annu Roznerovú zo seriálu Búrlivé víno. Sympatická herečka so špecifickým hlasom sa však už dávnejšie stiahla z pracovného i spoločenského života a začala si užívať dôchodok. Poslednou ponukou, na ktorú prikývla bola rola vo videoklipe Mira Jaroša.

Ľudia na ňu však nezabudli – jej rodná obec Hajnáčka v okrese Rimavská Sobota jej pred troma rokmi dokonca udelila čestné občianstvo.

Eva Rysová a Ivan Letko.
Zdroj: Archív E.R.

Eva Rysová začínala ako ochotníčka. Po skončení štúdia nastúpila do Armádneho divadla SNP v Martine. Jej prvou rolou bola Hanka v Karvašovom Pacientovi 113. K mnohým gratulantom sa pripojila aj riaditeľka Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangová: „Nezameniteľné herectvo a šarm pani Evy Rysovej sme desiatky rokov mohli obdivovať nielen v divadle, kde stvárnila vyše 200 postáv, ale aj v televíznych inscenáciách, seriáloch a filmoch. Roky spolupracovala s rozhlasom a dabingom. Ako pedagogička na VŠMU a Cirkevnom konzervatóriu vychovala celé generácie mladých umelcov, za čo jej patrí veľká vďaka,“ povedala a zaželala jej veľa zdravia a energie.

Eva Rysová má syna, ktorý s rodinou žije v Kanade. Herečka je dnes v zariadení pre seniorov s odbornou starostlivosťou. Všetko najlepšie želá aj redakcia Šarmu.

Viac fotografií Evy Rysovej nájdete TU >>