Úlohou hercov je rozosmievať ľudí a robiť im dobre na duši. Istým spôsobom to robí Diana Mórová stále, aj keď jej javiskom teraz nie sú dosky SND, ale ambulancia lekára.

Keďže sa režisérkou ostatného roka stala pandémia, herečka sa obliekla do bieleho plášťa.

„Naozaj pomáham, ale nechcem sa tým nejako pýšiť,“ povedala v rozhovore s moderátorkou Petrou Bernasovskou v RTVS. Čo prezradila o svojej chvályhodnej misii?

Krv neberie

Diana priznáva, že nie každý môže pomáhať ako ona. V jej prípade to bolo tak, že kamarátka lekárka nemala jednu sestričku, a tak jej navrhla, že pridá ruku k dielu.

Nečudo, keďže divadlá sú zatvorené a ona sedela doma.

„Viem, že kamarátka toho má veľa, čo sa týka administratívy, odniesť krv, doniesť, vybehnúť, založiť papiere. Tak som jej ponúkla, že doobeda, keď je moje dieťa v škole (ešte vtedy fungovala škola, pozn. red.), budem robiť. Keď môžem, tak pomôžem, a ona povedala, že bude rada,“ vysvetlila začiatok ich prospešnej spolupráce.

Didi, samozrejme, neberie nikomu krv ani nepichá injekcie.

„Na to musí mať človek vzdelanie. Toto je práca, kde behám, zakladám, odkladám, prinesiem, odnesiem, zdvíham telefóny, odvážim deti, ktoré chodia na prevencie, veď tu nemáme len kovid,“ prináša viac svetla do svojej misie.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.