V Kolonáde zvediete syna vlastného manžela. Akú povahu na to treba mať?

Musíte byť buď veľmi nešťastná, alebo poriadne prefíkaná. V prípade mojej roly ide skôr o citové nenaplnenie vo vzťahu. Zuzana má muža s pozíciou a peniazmi, dokonca aj ona má svoju firmu, ale čo z toho, keď jej chýba láska?

Z hmotného hľadiska má takmer všetko. Šťastie jej to aj tak nezaručí?

Nejde len o príbeh Bernátovcov, takých párov je v dnešnom svete viac než dosť. My ženy potrebujeme, aby nám muži prejavovali svoje city. Ideálne je, keď máte bohatstvo zo všetkých stránok, teda aj z duchovnej.

Bachárka v Odsúdených, barmanka Denisa v Paneláku, teraz mrcha Zuzana. Zaujímavý typologický trojlístok?

Na princezné ani na submisívne ženy asi nie som vhodný typ, spomenuté seriálové postavy však majú zaujímavejšie charakterové farbičky a prienik do ich myslenia bol pre mňa výzvou. Pohľad spoločnosti je však taký, že ty máš byť dobrá, poslušná, krásna, šikovná... Ak jedno z toho nie si alebo nerobíš, zrazu si pre nich iná.

Neprejavovali vám pri role lesbičky Denisy svoju náklonnosť nejaké ženy?

Cez sociálnu sieť sa so mnou kontaktovali isté dámy...

Čo ste im odpísali?

Že je to od nich veľmi milé a ich komplimenty si vážim, ale to je všetko, čo odo mňa môžu očakávať.

Vylučujete, že by ste si mohli nájsť partnera cez internet?

Neviem, lebo som veľmi kontaktný typ, ale to neznamená, že kadiaľ chodím, všetkých sa dotýkam (smiech). Najmä mám rada skutočnú, nie virtuálnu realitu. Neverím veľmi na také vzťahy, aj keď sú páry, ktoré sa takto našli a žijú šťastne.

Hoci nevyzeráte na svoj vek...

... ešte aj vy mi ho pripomínate?

Väčšina žien v štyridsiatke o ďalšom dieťati už neuvažuje. Vzdali ste to aj vy?

Nie, nemám zábrany v tom, že od toho roku či veku by sa nemalo to alebo ono. Niekto dokonca povie, v štyridsiatke ísť na diskotéku? A prečo nie? Prečo by žena nemohla mať v štyridsiatke alebo aj neskôr dieťa, ak sa na to cíti a ak pán Boh dá? Nevylučujem to.

Vaša Lujza si súrodenca nikdy nevyžadovala?

Ona by ho chcela mať. A stále.

Čo jej na to prosíkanie odpovedáte?

Keď nastane ten správny čas a dostaneme to zhora, tak to príde.

A máte už toho správneho chlapa?

Mám sa super.

Ale priznali ste: „Keď príde správny čas, všetci sa všetko dozvedia.“ Ešte nenastal?

Ako som povedala, keď príde ten správny čas...

Podľa vás sú ženy pre Talianov bohyne. Mohol by byť aj Talian?

Môže byť odkiaľkoľvek. Ľudí neposudzujem podľa toho, odkiaľ sú, ale akí sú v duši. Môže byť aj z Marsu...

So zelenými tykadielkami?

Ak bude blikať a správne fungovať, prečo nie (smiech).

Dokázali by ste čakať na pravú lásku aj celé roky?

Určite áno, závisí to od nastavenia človeka. Ani jedlo si predsa nedám pokazené. V zime si napríklad nekupujem rajčiny, radšej počkám na čerstvé, pretože to nie sú tie pravé voňavé, ale umelo vypestované náhrady. Aký z toho môže byť pôžitok?

Veríte na to, že všetko, čo sa má stať, sa aj stane?

Stále tomu verím, napriek svojim skúsenostiam. Nechcem sa rúhať, ale mám pocit, že z hľadiska zážitkov som prežila v tomto svojom pozemskom už niekoľko životov...

Tak rýchlo žijete? Alebo sú za tým muži?

Nejde len o vzťahy k mužom, ale všeobecne o vzťahy k ľuďom, o situácie, ktoré som zažila. A nie že by som vyhľadávala dobrodružstvá. Tak nejako mi to chodí zhora. Pokojne si žijem a zrazu sa to celé rozvíri. Som vzdušné znamenie, milujem lietať, aj keď niekedy pád bolí, ale pekné je, že zas dokážem vzlietnuť.

Cítite svoj vek ako nejaký predel?

Nie, a mne sa ani číslo štyri nepáči. Ak na olympiáde niekto skončí štvrtý, to je najhoršie umiestnenie. To radšej byť desiaty. Každé číslo má svoj význam a zmysel, zdá sa mi, že číslo štyri ku mne vôbec nepatrí.

Vraj uvažujete o korekcii vrások...

Zatiaľ nie, ešte to drží pokope (smiech). Pánbožko ma takto stvoril a je to dobré. Páči sa mi každé moje zákutie, aj keď niečo by mohlo byť aj lepšie.

Uvažovali ste azda už o plastike?

Neodmietam to, viem ja, čo bude o rok, o dva? My herečky sme v zábere kamery, ktorá je citlivá ako röntgen a neľútostne odhalí každý detail. Keď sa niekedy vidím na obrazovke, zrazu si poviem: Veď naživo tam tú vrásku nemám. To mi dorobili v strižni, či čo (smiech)?

Ste štíhla, no aj tak chcete popracovať na svojej postave. Ako, keď neznášate fitnescentrá?

Už som začala plávať. Teda bola som raz, ešte v tom treba pokračovať. Ale keďže som so sebou relatívne spokojná, nenaháňa ma to. Keď príde jar, budem behávať. A dostala som DVD Jogu od Fredyho Ayisiho. Začnem cvičiť kvôli chrbtu a svojmu zdraviu. Sľubujem.

Dali ste sa aj na zdravú stravu?

Zabíjačkové špeciality do nej nepatria? Čo by nie, len musia byť domáce a z čistých zdrojov. A raz za čas.

Stále vás tešia babské jazdy?

Len nedávno sme sa s dievčatami zabávali na súkromnej párty, a bolo to perfektné.

Bez chlapov?

Jasné. Ani neviem, či sme mali čas ich rozoberať. Ale áno, obtreli sme sa o nich. Tak ako muži riešia ženy, tak aj ženy mužov. A tak to má byť, veď preto sme na tomto svete dve pohlavia. Inak by tu boli len chlapci s chobotíkmi alebo dievčatá s jabĺčkami (smiech)...

Milujem dotyky...

Čím sa Andrea Karnasová rada rozmaznáva? „Čímkoľvek, čo mi spôsobuje pôžitok na duši aj na tele. Veď kto to nemá rád?“ hovorí herečka, ktorá prepožičala hlas Monike v populárnom americkom seriáli Priatelia, a dodáva: „Od detstva milujem dotyky, hladkanie, škrabkanie... Užívam si, keď ma v Paneláku maskérky líčia, oddýchnem si pri tom a mám to rada.“ Andrea o sebe tvrdí, že je pôžitkárka. Ktoré tri veci jej spôsobujú najväčší pôžitok? „Potešenie ducha – na dobrom koncerte alebo úžasnom opernom predstavení. Rada oddychujem v kaviarni pri dobrej káve a chutnom koláčiku. A milujem kino, najmä filmy kontroverzného dánskeho režiséra Larsa von Triera.“