Herca nedávno potrápili vážne zdravotné problémy, musel náhle zrušiť pár predstavení. Teraz s odstupom času priznal, že to s prácou naozaj preháňal. Pracovné nasadenie sa spojilo s pľúcnou chorobou a oslabilo mu aj srdce. V tom okamihu pochopil, že by mal zmeniť svoj životný štýl a základné priority. Motiváciou mu je kolegyňa Mária Kráľovičová (90), ktorú pri oslave jej narodenín v SND vyniesol v náručí na javisko a vyznal jej priateľskú lásku.

Bolestivá spoveď Ľuba Romana. Herec opísal, čo prežívala jeho milovaná manželka pred smrťou...

Po oficiálnej časti sa nám mimo kamier priznal, že sa chce riadiť jej heslom. „Marína ho raz citovala v jednej inscenácii: Len jeden, len jeden, len jeden, lebo život je len jeden. Toto je skvelé motto. Hovorí o tom, že by sme mali žiť a správať sa s vedomím, že ďalšiu šancu na opravu chýb už nebudeme mať,“ vysvetlil nám Paulovič zamyslene. Iba nedávno sa vraj naučil, čo je skutočná zdravá pokora, s ktorou sa žije oveľa ľahšie.

FOTO Šokujúca premena: TAKTO poznačili roky hercov zo seriálu Sex v meste!

Dobíja ho energiou

Herec je už síce opäť v pracovnom kolobehu, ale hovorí, že s mierou. „S Jurajom Kukurom pracujeme na televíznom seriáli Inšpektor Max. Stále mám pocit, že času je málo.“ Herec narážal hlavne na to, že veľa energie a času venuje dcére z druhého manželstva Dominike, ktorá má mozgovú obrnu a je na invalidnom vozíku. Bez nej si však nevie predstaviť ani deň: „Je môj dobíjač energie, vždy plná optimizmu a nikdy sa na nič nesťažuje.“

Adela Vinczeová šokovala svojich známych. Keď ju ohovorili, urobila niečo, s čím nepočítali

Zlý dedko?!

Herec má z prvého manželstva dve dcéry – Veroniku a Terezu, ktoré mu dopriali už niekoľko vnúčat. Ako starý otec sa ohodnotil netradične: „Ja som dedko už vyše štrnásť rokov. A nie som dobrým dedom! Pretože niekedy ich dosť zanedbávam, ale, žiaľ, dcéra Dominika ma potrebuje viac a musím sa o ňu starať. Ale zase pozor, myslím, že sa na to dá pozrieť aj tak, že som dobrý dedko, lebo ich nechám dýchať. Veď niektorí starí rodičia nedajú vnúčatám pokoj,“ konštatuje s úsmevom.

FOTO VNÚTRI: Jedenásťročná vnučka Kamily Magálovej rastie do krásy. Možno raz...

Vybúr sa!

Herec priznal aj to, že neznáša, ak rodičia alebo starkí deti rozmaznávajú. „Mňa nikdy nerozmaznávali. Vychovala ma ulica, dedina, polia, lúky a tak sa snažím aj ja pristupovať k svojim potomkom. Ak je vnučka v puberte, nech sa vybúri a bude dobre. Aj keď, samozrejme, všetko s mierou,“ hovorí. Herec dodáva, že aj keď je síce pokojná a trpezlivá povaha, ak sa vytočí, jeho krik stojí ozaj za to. Našťastie, na to vraj nemá často dôvod.

Viac na Šarm.sk: