Informáciu o úmrtí herečky priniesla ČTK, za rodinu prehovorila sestra Silvia Marková: "Dovoľujeme si vám oznámiť smutnú správu, že dňa 26.1. 2021 nás po dlhej a ťažkej chorobe opustila vo veku 75 rokov herečka Hana Maciuchová. Rozlúčka prebehne iba v úzkom rodinnom kruhu."

Hana Maciuchová a Josef Abrhám.
Zdroj: Archív


Herečka bojovala s rakovinou dvakrát. Pre portál iDnes.cz priznala, že mala rakovinu prsníka, rovnako ako jej mama. Rakovina však mala podľa informácií českého Blesku tentokrát udrieť na pankreas.

 


Pri Hane Maciuchovej síce stáli blízki a priatelia, ale o toho najdôležitejšieho človeka v živote prišla už pred rokmi. Nikdy sa nezmierila s tým, že sa musela predčasne rozlúčiť so svojou životnou láskou (†67), hercom Jiřím Adamírom. Rakovina mu napadla chrbticu a svoj boj v roku 1993 prehral.

S Adamírom prežila Maciuchová životnú lásku.
Zdroj: Reprofoto Česká televize

Herečka do poslednej chvíle verila, že chorobu zvládne a bojovala za neho ako lev aj s lekármi: "Kričala som na tých lekárov, nech mi nehovoria nič problematické, lebo to oni majú v náplni práce, aby pomohli," priznala v relácii Neobyčajné životy na ČT. "Keď Jiří zomrel, skolabovala som, nedokázala som spať, ochorela som. Ale hlavne, vôbec nič mi nepomáhalo," dodala zlomená žena, ktorej nebolo dopriate mať s partnerom deti.

Hana Maciuchová stvárnila množstvo skvelých rolí, hrala v seriáli 30 prípadov majora Zemana, Chalupári alebo Nemocnica na okraji mesta - odtiaľ si ju pamätáme ako manželku Arnošta Blažeja, ktorého stvárnil Josef Abrhám. Hviezdila v súčasnom českom seriáli Ulice.