Ako ste trávili leto a obdobie pandémie, keď boli ľudia izolovaní vo svojich domovoch?

Človek je spoločenský tvor, keď už boli aké-také uvoľnenia, tak som sa bola párkrát aj okúpať a dcéra Martuška mi nosila všelijaké filmy. Zaujímali ma životopisy a filmy o velikánoch hudby, či už o Tine Turner alebo Edith Piaf a podobne. Zohnala mi štrnásť takýchto filmov, tak som to prežila. A kolegyňa z divadla mi dala echo, čo všetko sa dá pozrieť z divadla na internete. Nie som typ, ktorý sa nudí, mám vrtuľu v zadku. Teraz sa už teším na aktívnejší spoločenský život.

Gizka so svojou rozvetvenou rodinou
Zdroj: archív

Stretli ste sa aj s dcérou Scarlett, ktorá žije so svojou rodinou v Anglicku?

Tá bola na Slovensku naposledy vo februári. Ale boli sme v dennom kontakte, vymieňali sme si hlavne recepty, nahovárala som ju, aby piekla chlieb a rožky, lebo všetci sme si mysleli, že už nebude chlieb v obchode. Ale potom ku koncu ma prosila, že jej nemám posielať recepty, lebo pomaly, ale isto priberá. Aj ja som pribrala za štyri mesiace štyri kilá, pretože ten voňavý chlieb sa nedá nejesť, bez chleba si život neviem predstaviť. A k tomu trošku kačacej masti a cibuľky…

Dcéry Gizky Oňovej Scarlett a Marta
Zdroj: archív

Čiže s dcérou ste sa už pol roka nevideli. Nechýba vám osobný kontakt?

Vidíme sa denne, lebo spolu telefonujeme. Potrebuje sa vyrozprávať, niekedy ju musím prosiť, aby už položila. Veď ja potrebujem aj uvariť, lebo aj keď sme s manželom dvaja, denne varím čerstvé veci, je to moja vášeň aj zábava. Kulinárstvo je u mňa na druhom mieste, hneď za spevom a umením. Koncom minulého roka som vydala kuchársku knihu, ktorá sa hneď vypredala a robili dotlač. Nabádam ľudí, že keď sa chcú zdravo stravovať, musia variť doma.

Pokračovanie na ďalšej strane.