Vstup do boja o prezidentské kreslo znamená pre kandidátov i to, že sa pozornosť sústredí aj na ich súkromie a rodiny.  Verejnosť tak spoznala napríklad manželku Štefana Harabina, ktorá sa prakticky neukazovala v médiách.  Ozvala sa dokonca aj jeho exmanželka, ktorú nahnevala sebaprezentácia Gabriely Harabinovej. Svoje súkromie sa dlho snažila chrániť aj rozvedená Zuzana Čaputová, mama dvoch dospievajúcich dcér. Ako jej hviezda stúpala, s takou intenzitou sa ľudia začali pýtať, prečo nechce ukázať muža, ktorý stojí po jej boku. Kandidátka na prezidentku napokon Petra Konečného, hudobníka a fotografa, otca dospelého syna, oficiálne predstavila.

Nahodili sa k voľbám: Čaputovej detail na kabáte, Šefčovičová v pásikoch a ružová Kisková

Zuzana Čaputová si v šou Jana Krausa vypočula narážky na to, ako sa bude predstavovať partnera v prípade, že sa stane prezidentkou.
Zuzana Čaputová si v šou Jana Krausa vypočula narážky na to, ako sa bude predstavovať partnera v prípade, že sa stane prezidentkou.
Zdroj: Archív

Zuzana Čaputová s mladšou dcérou a partnerom Petrom Konečným.
Zuzana Čaputová s mladšou dcérou a partnerom Petrom Konečným.
Zdroj: Profimedia.sk

Prvá dáma

Maroš Šefčovič sa manželkou nijako netajil, naopak, od začiatku hovoril o tom, že by z nej bola skvelá prvá dáma. Počas volebnej noci však na tlačovej konferencii nezvládla emócie, keď sa novinári pýtali jej manžela otázky súvisiace s Robertom Ficom.  Jej mimika aj reč tela prezrádzali hnev, bezmocnosť a neistotu zároveň. V jednom momente sa dokonca pootočila všetkým chrbtom a naznačila, že by najradšej odišla. Na internete sa hneď začali šíriť nepríjemné komentáre ale aj postrehy, ktoré nie sú pre Šefčovičovcov príjemné.

Maroš Šefčovič sa teda rozhodol pre vyhlásenie na facebooku, v ktorom povedal: "Moja manželka Helenka si nezaslúži byť terčom hejtu! Je matka troch úžasných detí, učiteľka so znalosťou troch cudzích jazykov, no predovšetkým neskutočne vzácny človek, ktorý tridsať rokov stojí pevne po mojom boku. Do prezidentskej kampane vstúpila v dobrej viere, že Slovensko potrebuje prvú dámu, ktorá sa vie so cťou zhostiť tejto dôležitej úlohy. V žiadnom prípade si nezaslúži, aby bola terčom hejtu v médiách či na sociálnych sieťach. Preto prosím všetkých novinárov i diskutérov - udržme úroveň týchto volieb i svoju vlastnú ľudskú dôstojnosť a prispejme namiesto nenávisti niečím pozitívnym, čo bude ľudí spájať, a nie rozdeľovať."

Stačilo málo a odborníčka odhalila, aká je v skutočnosti Šefčovičova manželka

Pripojila sa

Manželky Maroša Šefčoviča  sa zastala Zuzana Čaputová na svojom facebooku, keď zdieľala video s výzvou, v ktorej dala jasne najavo, že si hejtovanie nikto nezaslúži. Okomentovala to slovami: "Pripájam sa k výzve pána Šefčoviča. Naše rodiny sú v našej kandidatúre s nami v dobrom aj zlom a sú to najdôležitejšie, čo máme. Zostaňme, prosím, v slušnosti a úcte." Peter Konečný netajil pred médiami, že je to pre oboch nová situácia, na ktorú si zvykajú a občas sú chvíle, keď je jeho patnerka z rôznych situácií smutná. V každom prípade je to od Zuzany Čaputovej sympatické gesto.