Doteraz drží pomyselné žezlo film Láska nebeská, bez ktorej sa do roku 2003 neobídu žiadne Vianoce. Teraz prichádza do kín film, ktorý by ho rád vytlačil z prvej pozície a stal sa lídrom vianočnej romantiky. Pozoruhodné je, že autorkou scenára je jedna z herečiek „Lásky“, dvojnásobná držiteľka Oscara, Emma Thompson. Takže si vlastne napísala vlastnú konkurenciu. Ale zase má istotu, že či už s prvým, alebo s druhým filmom, bude už navždy stálicou filmových Vianoc. 

Pocta priateľovi

Scenár má pozoruhodný príbeh. Emma oprášila dávny nápad spraviť vianočný film inšpirovaný hitmi zosnulého priateľa Georgea Michaela. Dokonca ho nazvala podľa jednej z jeho najslávnejších piesní Last Christmas. V deji má významnú úlohu. Hlavnej hrdinke, dievčaťu, ktoré má problémy v rodine a nevie si nájsť pravú lásku, neustále znie v ušiach. A nielen ona, celý film je presiaknutý hudbou Georga a Wham! Objaví sa tu aj nová, zatiaľ nevydaná hudba umelca, ktorý predal viac než 115 miliónov platní.

Nedožil sa, ale mu požehnal

George o príprave filmu vedel. Herečka za ním zašla a konzultovali jej nápad. „Strávili sme spolu úžasné popoludnie. Bolo to asi dva roky predtým, než umrel. Príbeh sa mu veľmi páčil,“ spomína na priateľa, ktorý paradoxne tragicky umrel presne na Štedrý deň v roku 2016. Nedostal teda šancu prečítať si hotový scenár, z neba mu však iste drží palce.